Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Ten artykuł jest niezwykle ważny dla Ciebie i dla nas. Proszę pozostań z nami do końca.

Cenzura na Youtube dotknęła w końcu CannabisNews. Platforma YouTube, która miała być alternatywą dla tradycyjnych mediów powinna bronić tolerancji i wolności słowa, jednakże przeobraża się ona w Wielkiego Brata rodem z powieści George’a Orwella.

Dnia 19 kwietnia 2018 usunięto nasz film pt.: „TOP 5 odmian marihuany na outdoor” – na odwołanie od tej decyzji Youtube dał nam 7 dni.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Nasze odwołanie nie zostało nawet rozpatrzone, a dnia 24 kwietnia 2018 otrzymaliśmy informację, że nasz kanał został usunięty.

Kilka sekund po tej wiadomości przyszła informacja o usunięciu filmu pt.:

„Czy NASIONA marihuany są LEGALNE ?”, z powodu rzekomego ”naruszenia zasad YouTube, dotyczących niebezpiecznych i szkodliwych treści”. Stricte informacyjny i edukacyjny materiał został usunięty beż możliwości odniesienia się do tej decyzji.

Wcześniej nie mieliśmy żadnych problemów z treścią naszych filmów poza ograniczeniami wiekowymi nałożonymi na film pt.: III Dni konopi w Kurozwękach 11-13.09 2015. Była to relacja z rodzinnego pikniku w Kurozwękach przeznaczonego w dużej mierze dla dzieci. Skąd, w takim razie, ograniczenie 18+?

Odwołaliśmy się od tej decyzji obszernym e-mailem, w którym opisaliśmy szczegółowo naszą działalność i legalność firmy w Polsce.

Youtube w ciągu 2 godzin, odrzucił nasze odwołanie, podtrzymując zawieszenie kanału.

Nasz portal www.cannabisnews.pl oraz kanał Youtube było prowadzony od ponad 4-lat. Są to 4 lata ciężkiej pracy, setki godzin przed komputerem, dziesiątki tysięcy przejechanych kilometrów, dziesiątki rozmów, wywiadów, potłuczonych obiektywów oraz litry łez smutku jak i radości wylanych w imię normalizacji polityki narkotykowej w Polsce, odnośnie marihuany. Są to również ogromne środki finansowe jakie zostały włożone w rozwój tego kanału. Przede wszystkim jest to nasz dorobek intelektualny, do którego nie mamy dostępu.

Nasza działalność pełniła funkcję stricte informacyjną, edukacyjną. Nasze materiały pomogły wielu pacjentom, walczącym o medyczna marihuanę w Polsce, a porady prawne pomagały obywatelom. Rozmawialiśmy z politykami, lekarzami, profesorami, prawnikami czy ludźmi ze świata show biznesu.

Wywiady ze śp. Zbigniewem Wodeckim, Robertem Makłowiczem, Filipem Hajzerem czy śp. prof. Jerzym Vetulanim to jedynie drobny element pięknej mozaiki, którą tworzyliśmy z pasją, miłością i wielkim zaangażowaniem od ok 4-ech lat. Na łamach naszego portalu poruszaliśmy problem narkopolityki w Polsce jak i na świecie, znacząco sprzeciwiając się kryminalizacji konopi, mocno optując za pomocą ludziom, mającym przez tę politykę problemy. Wszystko, rzecz jasna, zgodnie z Polskim prawem.

Wielokrotnie uczestniczyliśmy w posiedzeniach Sejmowej Komisji Zdrowia, gdy obradowała ona na temat legalizacji medycznej marihuany w Polsce, która de facto od listopada 2017 jest w Polsce legalna. Bardzo ściśle współpracujemy z organizacją Wolne Konopie, którą z wzajemnością wspieramy od lat. Nasza działalność mocno przyczyniła się do tego, że pacjenci w Polsce mogą leczyć się medyczną marihuaną.

Nigdy nie nawoływaliśmy do czynów nielegalnych lub szkodzących zdrowiu. Funkcja edukacyjna pełniła u nas priorytetową rolę, gdzie w sektorze prywatnym zastępowaliśmy rolę Państwa. Nasze porady prawne czy materiały naukowe cieszyły się ogromną popularnością. Treści naszych artykułów i filmów, były cytowane wielokrotnie przez takie media jak Gazeta Wyborcza, Polityka i inne. Dlaczego więc, to nasz kanał został usunięty, skoro nasze treści są tożsame?

Ponadto dnia 23 grudnia 2014 roku zostaliśmy wpisani do rejestru dzienników i czasopism w Sądzie Okręgowym w Gliwicach. W związku z powyższym jesteśmy legalnie działającym podmiotem na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, a usunięcie naszego kanału interpretujemy jako poważne naruszenie naszego prawa do konstytucyjnej wolności słowa.

W ciągu zaledwie 4 dni zostaliśmy pozbawieni całości dorobku intelektualnego, który jest w Polsce chroniony prawem.

W związku z zaistniałą sytuacją zwracamy się do wszystkich z apelem o pomoc

Skopiujcie proszę poniższy link i udostępniajcie gdzie jest to tylko możliwe. Temat cenzury na Youtube jest coraz większym problem w Polsce. Jedynie medialne i społeczne nagłośnienie tej sprawy może nam pomóc w przywróceniu kanału.

Z góry dziękujemy za pomoc!

Redakcja CannabisNews

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

2 KOMENTARZE

Comments are closed.