Grupa przestępcza, powiązana ze środowiskiem pseudokibiców, mogła przemycić do Polski nawet 15 ton marihuany oraz wyprodukować i sprzedać ok. 300 kg amfetaminy. Wartość wspomnianych środków, policja szacuje na kilkaset milionów złotych.

CBŚ wraz z Karpackim oddziałem straży granicznej rozbili zorganizowana grupę przestępczą. Przy wsparciu EUROPOL-u zatrzymano 17 osób i zabezpieczono 200 kg marihuany. Grupa miała działać od 2015 roku.

Powiązania ze środowiskiem “kibolskim”.

– Wszystko wskazuje na to, że z Europy Zachodniej do Polski przemycana była marihuana, która następnie trafiała do odbiorców na terenie Małopolski i Śląska. W kraju produkowano narkotyki syntetyczne, a następnie wywożono je na zachód Europy – informuje rzecznik prasowy CBŚP.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Podczas śledztwa, ustalono, iż członkowie grupy mają powiązania ze środowiskiem krakowskich pseudokibiców.15 ton marihuany kibole policja

– Z zebranego materiału dowodowego wynika, że członkowie grupy mogli dokonać co najmniej 150 wewnątrzwspólnotowych transakcji narkotykowych, w wyniku których do Polski trafiło 15 ton marihuany. Grupa dodatkowo trudniła się produkcją i dystrybucją amfetaminy. Szacuje się, że wprowadziła na polski rynek ponad 300 kg „białego proszku” – czytamy na stronie internetowej CBŚP.

Marihuana z Niemiec

250 mln złotych w hurcie lub 440 mln złotych w detalu – na taka kwote szacuje Policja wartość czarnorynkową przemyconej marihuany. Wartość wyprodukowanej i sprzedanej amfetaminy to odpowiednio 3 mln i 9 mln zł.

Funkcjonariusze wpadli na trop w lipcu 2017 roku, kiedy to złapali trzech podejrzanych o przemyt marihuany z niemiec. Podejrzani zostali przyłapani na gorącym uczynku a znaleziono przy nich 123 kg marihuany, przewożonej z Niemiec.

Jak zachować się podczas przeszukania mieszkania? Komentarz prawnika

Źródło: ”www.forbes.pl/”