Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Mieszkająca w Szkocji Lynn Cameron olejem z konopi wyleczyła guza mózgu, z którym nie potrafiły poradzić sobie ani radioterapia, ani chemioterapia.

Gdy lekarze zdiagnozowali u niej glejaka, ten był już w czwartym, najwyższym stadium. Próbowano leczyć ją radioterapią i chemioterapią, ale nie było widać efektów. Lekarze dali jej od pół do półtora roku życia.

45-letnia Lynn postanowiła posłuchać rady przyjaciela i spróbować zastosować u siebie terapię olejem z konopi indyjskich. Lekarze odradzali jej tę metodę twierdzą, że nie ma dowodów na jej skuteczność. Ponadto w Szkocji konopie indyjskie i ich pochodne, zarówno w zastosowaniu rekreacyjnym, jak i medycznym, są nielegalne. Kobieta zdecydowała jednak, że skoro jest to jej ostatnia szansa, spróbuje.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Leczenie Lynn polegało na zażywaniu oleju kilka razy dziennie oraz przestrzeganiu diety, która miała ułatwiać przyswajanie składników leku.

– Każde badanie, każdy skan mojej głowy, pokazywał postępującą poprawę. Powiedziano mi, że chemioterapia i radioterapia nie przynoszą takich zmian nowotworu, wiedziałam więc, że to zasługa oleju z konopi – mówi Lynn. – Szósty rezonans pokazał, że rak całkowicie zniknął – cieszy się kobieta.

Po udanej kuracji Lynn stała się twarzą kampanii Medical Cannabis Reform Scotland, której celem jest dopuszczenie stosowania medycznej marihuany w Szkocji.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja