Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Bialobrzeskie, Tygra, Beniko to trzy odmiany konopi włóknistych, które pomyślnie przeszły proces certyfikacji nasion w amerykańskim Colorado Department of Agriculture. Konopie zarejestrowane zostały przez Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu. Dzięki pomyślnemu procesowi certyfikacji będą mogły być uprawiane i sprzedawane za Oceanem.

Jak wynika z informacji uzyskanych od CDA odmiany poznańskiego instytutu okazały się bezkonkurencyjne i zdeklasowały pod względem jakości inne odmiany zgłoszone do programu. W stanie Colorado planowany jest największy obszar zasiewu konopi włóknistych.

Dr Robert Sobków – dyrektor instytutu podpisał z amerykańskim CDA, wieloletnią umowę wyłączną na sprzedaż i uprawę odmiany „Białobrzeskie” na terenie obu Ameryk. W efekcie jest to największa umowa sprzedaży nasion konopi przemysłowych w historii Polski. Jest to również największy kontrakt importowy nasion konopi przemysłowych do USA po II wojnie światowej.

Zawarta umowa otworzyła też drzwi do wieloletniej współpracy naukowo-badawczej z amerykańskimi jednostkami badawczymi. Zainteresowanie strony amerykańskiej rozwojem uprawy i wykorzystania konopi włóknistych związane jest z dążeniem amerykańskiego rolnictwa do odbudowy tej gałęzi gospodarki w oparciu o współpracę z europejskimi jednostkami badawczymi.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Postęp technologiczny ostatnich lat sprawia, że konopie przemysłowe mogą być jedną z najbardziej dochodowych i wszechstronnie użytecznych upraw na świecie.

IWNIRZ jako polski Instytut badawczy z prawie dziewięćdziesięcioletnią historią i doświadczeniem w zakresie uprawy, hodowli i przetwarzania konopi przemysłowych jest najstarszym „konopnym” instytutem na świecie.

Do tej pory IWNIRZ był liderem rynku konopnego w Polsce. Dzięki kontraktowi z amerykańską firmą działającą globalnie ma szanse pretendować do roli światowego lidera w obszarze nasiennictwa, przetwórstwa i agrotechniki konopi włóknistych.

Źródło: https://dobrewiadomosci.net.pl

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja