Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Wiceszefowa klubu Lewicy Beata Maciejewska nie ukrywa, że lubi od czasu do czasu zapalić jointa. Nie bez powodu złożyła w czwartek wniosek do marszałka Sejmu o powołanie Parlamentarnego Zespołu ds. Marihuany. Jego celem ma być między innymi uregulowanie kwestii posiadania konopi indyjskich na własny użytek.

Zespół ma kilka celów. Po pierwsze celem jest to, żebyśmy w ogóle zaczęli rozmawiać o tym w szerokim gronie ludzi, którzy są zainteresowani tą kwestią, ekspertami i organizacjami pozarządowymi – wyjaśniła PAP Maciejewska.

Druga rzecz to jest to, żebyśmy mieli zdiagnozowane, jakie skutki ma dzisiaj obowiązujące prawo odnośnie marihuany i jakie będzie miało skutki zdrowotne, gospodarcze i społeczne w określonych wariantach – dodała posłanka Lewicy.

Kolacja z winem i jointem

Zdaniem wiceszefowej klubu Lewica obowiązujące przepisy dotyczące posiadania marihuany są słabe i trzeba je w końcu zmienić. – Będąc osobą dorosłą chce sobie zajarać legalnie i wiem, że są miliony takich osób jak ja, które oprócz wypicia wina do kolacji, chcą sobie czasem przypalić jointa i nie widzę w tym niczego o czym nie można byłoby rozmawiać – stwierdziła Beata Maciejewska.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Posłanka nie ukrywa tego, że wielokrotnie paliła marihuanę i wcale nie czuje się z tego powodu kryminalistką. Pod deklaracją przystąpienia do zespołu podpisało się 10 posłów Lewicy. Wśród nich oprócz Maciejewskiej są Monika Pawłowska, Andrzej Rozenek, Joanna Scheuring-Wielgus, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Adrian Zandberg, Marcelina Zawisza, Paulina Matysiak i Krzysztof Śmiszek.

Wiceszefowa klubu Lewica zapowiedziała jednak, że zaproszenie do zespołu parlamentarnego zostanie wysłane do pozostałych klubów w Sejmie.

Źródło: www.pap.pl

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja

1 KOMENTARZ

  1. Andrzej Rozenek, Joanna Scheuring-Wielgus, Andrian Zandberg- To są Ci specjaliści od konopi indyjskich? Jak komisja ma tak wyglądać od razu zamknijcie ten cyrk i nie zaczynajcie rozmowy legalizacyjnej. O ile Rozenek kiedyś w sejmie wsparł palaczy jednym zdaniem wykrzykując że nas wszystkich nie pozamykają i to tyle co zrobił przez całą kadencję reszta kim jest? Co wiedzą w tym temacie? To tylko takie kupowanie sobie wyborców a jeśli ktoś myśli, że lewica coś załatwi to hahaha Oni nawet ze sobą nie potrafią się dogadać przez co lewica wyleciała z sejmu i szukają teraz elektoratu!

Comments are closed.