growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Bywają sytuacje „awaryjne”, w których będąc totalnie zjarani dowiadujemy się nagle, że za godzinę, czy dwie będziemy musieli się stawić w zupełnie niespodziewanym dla nas miejscu i – co jest nie lada problemem – musimy być wtedy zupełnie przytomni. Czasem też faza „sieknie” nas tak mocno, że haj jest po prostu nieprzyjemny i chciałoby się go słabiej odczuwać. W takich momentach lepiej nie tracić niepotrzebnie czasu na panikowanie i z góry mieć podstawową wiedzę jak szybko pozbyć się fazy po marihuanie lub przynajmniej w miarę możliwości dojść do siebie.

Trzeba od razu powiedzieć, że jakichś super-sposobów, które sprawią, że momentalnie dojdziesz do siebie po prostu nie ma – z wyjątkiem silnych narkotyków z pewnej innej grupy substancji. Ale tego nie polecamy i omawiać nie będziemy. Nie chodzi przecież o to, żeby jeden odlot zastąpić czymś innym, ale o to, by naprawdę dojść do siebie. „Normalnymi” sposobami fazę natomiast można nieco skrócić lub ją przynajmniej zamaskować:

jak szybko pozbyć się fazy

Top 10 „sztuczek”

  1. Przede wszystkim zjedz solidny posiłek. Dobrze żeby to było coś ostrego, doświadczeni palacze zgodnie potwierdzają, że po takiej szamie człowiek czuje się mniej zjarany. Po posiłku na deser zafunduj sobie owoce cytrusowe – terpeny w nich zawarte będą przeciwdziałać fazie.
  2. W klubach konopnych legalnie działających za Wielką Wodą popularne stało się ostatnio wąchanie lub żucie kulek pieprzu jeśli chce się zbić fazę. Długoletni pracownicy takich miejsc często piszą, że nie ma równie skutecznego sposobu na szybkie dojście do siebie.
  3. Są 4 popularne i ogólnodostępne zioła/przyprawy, których przyjmowanie uważa się szczególnie skuteczne w szybszym zwalczeniu fazy (zwłaszcza uczucia przymulenia): mięta pieprzowa (zawarta w miętowych gumach do żucia, czy choćby cukierkach „miętówkach”), echinacea, czyli jeżówka. (Pamiętasz ten syrop na przeziębienie, którym rodzice raczyli cię w dzieciństwie? Dostępne w każdej aptece bez recepty), imbir oraz liść laurowy (przyprawy, którą nabędziesz w każdym większym spożywczaku).jak szybko pozbyć się fazy
  4. Pij dużo wody (zimnej), zwłaszcza jeżeli czujesz suchość w ustach. Dla zejścia ze stanu zjarania jest ważne, aby twój organizm był dobrze nawodniony.
  5. Opryskuj przez kilka minut twarz wodą i/lub weź prysznic, oczywiście najlepiej zimny. Jest to znany nie tylko palaczom, ale także chyba wszystkim imprezowiczom (i wkuwającym studentom…) sposób na oprzytomnienie. Niektórzy twierdzą, że działa też zamaczanie łokci w misce z zimną wodą. Jednej rzeczy w łazience staraj się przy tym unikać – luster, wielu ostro zjaranych palaczy doznaje wtedy uczucia, jakby nie patrzyło na siebie, tylko kogoś innego, co sprzyja nakręcaniu paranoi.
  6. Wypij większą ilość kawy lub napojów energetyzujących (niepolecane jeżeli masz jakiekolwiek problemy z ciśnieniem). Na samo upalenie w bezpośredni sposób to nie zadziała. Niemniej kofeina i podobne do niej substancje dodadzą ci energii, a przede wszystkim poprawią – w miarę możliwości – uwagę i zdolność koncentracji.
  7. Jeśli czujesz, że jesteś w stanie i masz na to czas – prześpij się. Nic tak skutecznie nie zwalcza upalenia jak – nawet krótka – drzemka. Największym wyzwaniem będzie się obudzić po tych 30-stu minutach, czy godzinie. Oczywiście istnieje dużo większe prawdopodobieństwo, że uda ci się zasnąć po indice. Po sativie możesz mieć z tym duuuży problem (o różnicach pomiędzy tymi dwoma podstawowymi odmianami zioła pisaliśmy tutaj).jak szybko pozbyć się fazy
  8. Jeśli masz problem z pamięcią krótkotrwałą weź lek zawierający ibuprofen – ten związek chemiczny wpływa na jej poprawianie (choć nie oczekuj cudów). Efekt powinien być widoczny po ok. 30 minutach.
  9. Zacznij wykonywać jakieś ćwiczenia lub idź pobiegać, jeśli twój stan na to pozwala (oczywiście wyjście na dwór w stanie upalenia może być z drugiej strony niemądre, bo możesz zwrócić na siebie uwagę). Ćwiczenia fizyczne przyśpieszą metabolizm, przez co twój organizm szybciej pozbędzie się zalegających kannabinoidów.
  10. Jeśli czujesz, że zrobiłeś się nerwowy i jesteś na progu paniki (a to zdarza się często, jeśli nagle dowiadujesz się, że za godzinę musisz gdzieś być całkowicie przytomny) staraj się przede wszystkim uspokoić oddech, tak aby stał się wolniejszy i głębszy. Wielu upalonych ludzi poddanych nagle silnemu stresowi zaczyna nieświadomie hiperwentylować (za szybko i za płytko oddychać) przez co w efekcie dostają silnych napadów lękowych.
nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep

W sprzedaży są również dostępne preparaty, które działają jak antidotum dla działania czynników psychoaktywnych zawartych w konopiach. Możecie nabyć je tutaj

Jeśli już w miarę oprzytomniałeś, to przed wyjściem zadbaj jeszcze o swoją powierzchowność. Twoje oczy są przypuszczalnie ostro przekrwione – użyj odpowiednich kropelek. Pamiętaj też, że o ile nie palisz przez waporyzator, twoje ciało, włosy i ubrania pachną gandzią na przysłowiowy kilometr – choć sam możesz tego nie czuć. Weź prysznic, jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś i przebierz się.

Już przytomny i gotowy na spotkanie „na trzeźwo”? No to w drogę. Powodzenia!

Komentarze
GanjaFarmer
GanjaFarmer
Ganja Farmer
GanjaFarmer
nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep
PODZIEL SIĘ
Dziennikarz Cannabis News. Za sobą kilka dużych/małych redakcji i sporo ghostwritingu. Cenię media, którym chodzi o jakąś ideę, a nie tylko o kliki. Prywatnie miłośnik dobrej literatury, morza i Orientu. Napisz do mnie.