GanjaFarmer
GanjaFarmer
Ganja Farmer
GanjaFarmer

Bibułki OCB. Chyba każdemu miłośnikowi marihuany są znane te 3 litery. Historia tej marki ma prawie 200 letnią tradycję, która zaczęła się we Francji. A więc odpowiedzmy sobie na pytanie “O Co Biega” ?

Historia marki OCB zaczęła się we Francji w małej miejscowości w gminie Quimper nad rzeką Odet. W 1822 roku Nicolas Le Marie wraz z braćmi Rene i Guillaume Bollore otworzyli swoja pierwsza papiernię. Firma miała stabilną pozycję na rynku przez okres 100 lat, jednak tempo rozwoju biznesu nie sprostało oczekiwaniom właścicieli.

Od koperty do bibułki

W roku 1917 roku firma zakupiła druga fabrykę i stopniowo poszerzali swoją ofertę o coraz to nowe produkty min.: papier bawełniany, papier listowy i bibułki papierosowe. Liczne próby rozwoju firmy w połączeniu z ciągle wzrastającą modą na palenie papierosów skręcanych, wyniosły bibułki do skrętów rodziny Bollore na pierwsze miejsce na rynku.

Growshop Growbox
Growshop Growbox
Growshop Growbox
Growshop Growbox

Rodzinny biznes zaczął przynosić ogromne zyski.

W ten sposób w 1918 roku narodziła się marka OCB a 5 lat później powstał znak towarowy OCB.

W początkowych latach głównym krajem eksportu bibułek było USA. To dzięki tej decyzji marka przetrwa jeden z najczarniejszych okresów Europy czyli 2 wojnę światową.

Na przełomie lat 30/40, gdy sprzedaż OCB spadała, rodzina postanowiła otworzyć swój pierwszy zakład w Stanach Zjednoczonych, w północnej Karolinie.

Po zakończeniu wojny firma wróciła do Europy i kupiła kilka zakładów i fabryk na całym świecie. Biznes rozwijał się bardzo prężnie – w roku 1955 firma zatrudniała już 350 pracowników.

Dlaczego OCB?

W roku 1999 rodzina Bollore wprowadziła na rynek swój najbardziej znany produkt, czyli OCB Premium – bibułki z naturalnego papieru lnianego z dodatkiem gumy arabskiej.

Skrót OCB jest nawiązaniem do bogatej historii marki, precyzując jej 3 kluczowe momenty rozwoju.
“O” – przypomina o rzece Odet, przy której powstała pierwsza fabryka papieru.
“C” – Cascada, czyli nazwa miejscowości gdzie powstała druga fabryka firmy
“B” – pierwsza litera z nazwiska rodziny Bollore.

W roku 2000 marka OCB została wykupiona przez amerykanina Dona Levina, właściciela Republic Tobacco. Od tej chwili cały biznes przeszedł w ręce amerykanów.

Materiał źródłowy:

nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep