GanjaFarmer
GanjaFarmer
Ganja Farmer
GanjaFarmer

Konopie siewne (Cannabis sativa) to wyjątkowe rośliny, które zaskakują mnogością zastosowań zarówno w przemyśle papierniczym, odzieżowym, przemysłowym, paliwowym oraz spożywczym, jak i kosmetycznym. Tak więc nieco niesprawiedliwe jest spoglądanie na nie jedynie przez pryzmat niedozwolonych środków psychoaktywnych, o które toczą się nieustanne boje medialne.

Uprawa konopi jest prosta, ponieważ są one odporne zarówno na działanie insektów, jak i chorób. To sprawia, że nie ma konieczności stosowania środków ochrony roślin wpływających negatywnie zarówno na same włókna, jak i na środowisko naturalne wokół upraw. Konopie można uprawiać w różnych warunkach, dzięki czemu nie ma konieczności ich dalekiego transportu, co także dodatnio wpływa na otoczenie. Ponadto konopie rosną w błyskawicznym tempie. De facto co cztery miesiące można z hektara upraw uzyskać 10 ton suchych konopi. Warto także wiedzieć, że każdy hektar uprawianych konopi wiąże około 2,5 tony CO2, dzięki czemu przyczynia się aktywnie do zmniejszenia postępującego efektu cieplarnianego. Mamy więc do czynienia z produktem, który jest jednocześnie wszechstronny w zastosowaniu i ekologiczny.

Cechy włókien konopnych

Growshop Growbox
Growshop Growbox
Growshop Growbox
Growshop Growbox

Włókna konopne są uważane za najbardziej wytrzymałe na świecie. I nie jest to odkrycie naszych czasów, ponieważ pierwsze ubrania z konopi nosili już starożytni Grecy oraz Egipcjanie. W tej sytuacji nie dziwi fakt, iż pierwsze mocne dżinsy przeznaczone dla poszukiwaczy złota w Stanach Zjednoczonych były wykonane z konopi właśnie. Współcześnie z racji, że jest to materiał mający dużą odporność na procesy gnilne, z powodzeniem stosuje się go wszędzie tam, gdzie występuje duża wilgotność. Z konopi produkuje się więc płótno żaglowe, liny okrętowe, sieci rybackie, węże strażackie, cięciwy łuków czy worki marynarskie.

Właściwości włókien konopnych w ubraniach z konopi 7 levels

Trwała i wygodna odzież z konopi
Od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia na powrót coraz chętniej produkowana także jest różnego typu odzież z konopi. Dzięki coraz bardziej zaawansowanym procesom włókienniczym otrzymywany materiał jest niezwykle delikatny, nie tracąc jednocześnie nic ze swojej trwałości. Często łączy się włókna konopne z jedwabiem, bawełną oraz lnem. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że ubrania z tego materiału latem będą nas przyjemnie chłodzić, a zimą sprawią, że będzie nam cieplej. Dodatkowo ochronią nas przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych. To sprawia, że nader często szyje się z tej tkaniny czapki, kapelusze oraz parasole. Konopie mogą być noszone praktycznie przez każdego, ponieważ nie powodują reakcji alergicznych i uczuleniowych. Ich właściwości docenią dorośli oraz dzieci. Szczególnie zaś polubią je osoby z problemami natury dermatologicznej.

Na rynku znaleźć można różnego typu odzież z konopi, która daje nam możliwość ubrania się praktycznie od stóp do głów. W sklepie internetowym https://www.7levels.pl/ znajdziemy markę HempAge produkującą wyłącznie ubrania z konopi. W jej ofercie są bluzy, T-shirty, bluzki, czapki, kominy oraz skarpety zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Warto postawić na konopne ubrania i cieszyć się ich jakością oraz trwałością przez długi czas jednocześnie chroniąc przyrodę.

Magdalena Malinowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here