Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

Najnowsze wyniki badań wskazują ilu faktycznie mieszkańców Europy popiera legalizację marihuany do celów rekreacyjnych. Według Alastaira Moore’a, założyciela Hanway Associates, firmy badawczej zajmującej się tematyką marihuany, stały rozwój europejskiego rynku marihuany medycznej oraz eksplozja produktów CBD przyczyniły się do zmiany postrzegania używki w oczach Europejczyków.

Badania przeprowadził Curaleaf Holdings Inc. Efekt? Spośród 9043 ankietowanych osób dorosłych 55% popiera legalizację rekreacyjnej marihuany, 20% jest obojętnych, a pozostałe 25% jest przeciwnych. Na tym jednak nie koniec, bowiem 48% respondentów chce regulowanych detalicznych punktów sprzedaży zioła, 35% opowiada się za domową uprawą, a 32% za klubami społecznymi.

Zaskakujące może być jedynie to że, domowa uprawa spotkała się z największym sprzeciwem , bo aż 41% ankietowanych.

Włosi i Portugalczycy bardzo lubią zioło…

Największe poparcie legalizacja marihuany na kontynencie ma wśród Włochów oraz Portugalczyków. Ale tu kolejna ciekawostka. Najmniejszym poparcie i pesymizm w kwestii legalizacji przemawia przez Holendrów.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Jak wiadomo, w kraju tulipanów działają coffe shopy i panuje polityka tolerancji dla marihuany, ale tylko 47 proc. ankietowanych popiera legalizację zioła do celów rekreacyjnych. W efekcie jest to najniższy wynik wśród 8 krajów objętych badaniem.

Spośród 55 proc. osób popierających w Europie legalizację, aż 80 proc. jest za sprzedażą zioła w specjalnych sklepach regulowanych przez państwo.

– Ten raport wyraźnie pokazuje, że większość Europejczyków chce, aby rekreacyjna marihuana była dostępna w sposób, który umożliwia dorosłym dostęp do wysokiej jakości produktów, które są regulowane – mówi Antonio Costanzo, dyrektor generalny Curaleaf Holdings Inc, odpowiedzialny za przeprowadzenie badań.

Teraz Niemcy?

Jak wiadomo marihuanę do celów rekreacyjnych zalegalizowała Malta. To tak naprawdę pierwszy kraj w Europie, który dał zielone światło pełnoletnim obywatelom na uprawę i posiadanie konopi indyjskich.

Legalizację zapowiedziały też Niemcy, a dokładnie nowa koalicja rządząca tym państwem. Nie wiadomo jednak kiedy to faktycznie nastąpi.

Pilotażowe programy dotyczące zarówno marihuany rekreacyjnej, jak i medycznej ruszyły również w Danii, Szwajcarii i Holandii. Jak wynika z raportu Prohibition Partners, pierwsza sprzedaż w pełni legalnej marihuany do użytku osób pełnoletnich nastąpi prawdopodobnie w Szwajcarii jeszcze pod koniec tego roku.

Źródło: https://muno.pl

 

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja