GanjaFarmer
GanjaFarmer
Ganja Farmer
GanjaFarmer

Waporyzacja to słowo, które zdobywa coraz większą popularność. Palenie ziół w nowoczesnych urządzeniach staje się częścią nowoczesnego stylu życia. Mimo to moda, która przyszła z Ameryki wśród niezorientowanych osób wciąż jeszcze wzbudza wiele kontrowersji. Ale czy rzeczywiście jest się czego bać? Sprawdźmy, dlaczego warto spróbować waporyzacji.

Waporyzatory należą w USA do urządzeń, które na stałe zagościły w wielu domach i skutecznie wypierają tradycyjne palenie ziół. Co ciekawe, wyjątkowy smak uzyskiwanej w ten sposób pary przemawia nie tylko do młodszej generacji. Po waporyzatory sięgają równie chętnie starsze osoby. Ma to związek z dużo swobodniejszym stosunkiem Amerykanów do marihuany, która w wielu stanach jest legalna i pewną tradycją kulturową. Pokolenie 50+ goni swoich młodszych rodaków w konsumpcji marihuany. Jak pokazują badania w roku 2000 do sięgania po marihuanę w ciągu ostatnich 12 miesięcy przyznawało się ok. 1% wspomnianej grupy wiekowej. W 2012 było to już 3,9%. Wzrost jest wyraźny i jak podkreślają naukowcy z Uniwersytetu w Iowa (University of Iowa College of Public Health im Gerontologist (2017; doi: 10.1093/geront/gnw166) wyższy niż początkowo zakładano. Badacze sądzili, że aktywna konsumpcja marihuany w tej grupie wiekowej nie przekroczy progu 3%. Choć pokolenie 50+ znane jest nie tylko ze swojej tolerancji, ale również z różnych szaleństw młodości, do których należy chociażby fascynacja tym rodzajem ziół, to przeważająca część badanych deklaruje używanie marihuany najwyżej co dziesięć dni. Co czwarty uczestnik badania przyznał, że robił to najwyżej 5 razy w ciągu ostatniego roku. 90% przyznaje, że nie ma z tego powodu żadnych problemów emocjonalnych ani zdrowotnych. Co ciekawe, wśród ankietowanych byli wyłącznie przedstawiciele białej rasy, którzy po marihuanę sięgają głównie dla odprężenia (53,4%) oraz z zalecenia lekarza (10,5%), w celu złagodzenia różnych dolegliwości chorobowych.

Zioła jako tradycyjny sposób na leczenie i relaks

Growshop Growbox
Growshop Growbox
Growshop Growbox
Growshop Growbox

Wyniki tych badań zupełnie nie dziwią ekspertów z firmy VapeFully oferującej waporyzatory, urządzenia do nowoczesnej aromaterapii. „Wspomniany przykład jest tylko potwierdzeniem naszych obserwacji, że chęć zdrowego stylu życia objęła również te osoby, które konsumują zioła. Wcale nas nie dziwi rosnący popyt na waporyzatory – kiedyś trzeba było wybierać między życiem krótkim, ale pełnym wrażeń, a dziś powoli wchodzimy w erę, w której możemy żyć długo i intensywnie. To dzięki takim urządzeniom jak waporyzatory minimalizujemy skutki uboczne złych nawyków praktycznie do zera. Waporyzacja jest częścią nowoczesnego, przyjaznego stylu życia, gdzie dużą wagę przykłada się do własnej wolności, swobodnego dostępu do wyjątkowych wrażeń i poszukiwania nowych emocji zachowując przy tym absolutną dyskrecję.” – mówi Ryszard Fazowski  z firmy VapeFully https://www.vapefully.com/pl/.

Tocząca się od wieku miesięcy dyskusja o legalizacji marihuany wywołuje sporo emocji po obu stronach sporu. Argumenty „za” napotykają na atak ze strony przeciwników tego procederu utożsamiających palenie marihuany z początkiem używania twardych narkotyków.

Waporyzacja vapefully
Waporyzacja vapefully
Waporyzacja vapefully
Waporyzacja vapefully

W tym konflikcie jednak warto zachować zdrowy rozsądek i trzeźwy ogląd sytuacji. Zioła towarzyszą ludziom od zarania dziejów, kiedy jeszcze nie istniało pojęcie używek i nie badano ich wpływu na ludzki organizm. Odwoływanie się do aromaterapii i leczniczych bądź też halucynogennych właściwości ziół jest częstą praktyką wśród mieszkańców terenów nie skażonych cywilizacją. „Dziś w kulturach wysoko uprzemysłowionych często wracamy do tych starych metod leczenia, radzenia sobie z bólem i różnymi schorzeniami. Tymianek, rumianek, melisa, mięta są odkrywane na nowo właśnie przy pomocy waporyzacji” – dodaje ekspert https://www.vapefully.com/pl/waporyzacja-ziol-temperatury/.  W krajach, gdzie marihuana jest nielegalna, właśnie waporyzatorów używa się, by wykorzystać aktywne właściwości powszechnie dostępnych ziół. W takim przypadku niezwykle istotne jest nastawienie odpowiedniej temperatury parowania, tak by w pełni wydobyć z ziół ich właściwości lecznicze i relaksujące, czyli w większości waporyzatorów ok. 195 stopni Celsjusza.

Wiele powszechnie występujących dolegliwości można wspomagająco kurować ziołami z waporyzatora. Są to np.: stany depresyjne, podgorączkowe. Para z waporyzatora działa też przeciwzapalnie i odkażająco.
Waporyzatory Vapefully

Kiedyś palenie, dziś waporyzacja

Plusem takiej nowoczesnej aromaterapii jest też brak uciążliwości dla otoczenia. W przypadku waporyzacji cały proces jest  niezwykle dyskretny. Otoczenie może w ogóle nie zorientować się, do czego służy waporyzator. Para przedostaje się wyłącznie przez ustnik i jest dla osób postronnych zupełnie niewyczuwalna. Dodatkowy plus to mobilność urządzeń. Przenośne waporyzatory są zasilane bateriami lub na akumulator, więc można je bez problemu zabrać z sobą w dowolne, także publiczne miejsce i tam równie dyskretnie zażywać inhalacji.

Rozsądne korzystanie z ziół i jego skutki można porównać ze zwyczajowym wypijaniem jednego piwa po pracy dla relaksu, co jest społecznie najzupełniej akceptowalne i w czym nikt nie widzi nic niewłaściwego. Podobnie rzecz ma się z waporyzatorami. Stają się one częścią stylu życia, do którego większość z nas aspiruje: z pełnym zapleczem rodzinnym i zawodowym, pełnego tolerancji dla innych, pokojowego nastawienia do otoczenia, a jednocześnie otwartego na nowe doznania i eksperymenty.

Towarzyski aspekt używania waporyzacji daje o sobie znać na domowych i klubowych imprezach, gdzie urządzenie to krąży wokół niczym kiedyś butelka grappy. Zamiast alkoholowych zaczepek i papierosowego dymu mamy do czynienia z estetycznie wyglądającym urządzeniem, które wnosi w życie sporą dawkę koloru. Peace and love, a przy okazji mnóstwo niezapomnianych wrażeń bez bólu głowy, uciążliwych zapachów i nieprzyjemnego otępienia.

nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep