GanjaFarmer
GanjaFarmer
Ganja Farmer
GanjaFarmer

Fajka wodna, czyli popularnie bongo, to coś, o czym każdy fan marihuany przynajmniej słyszał. Bonga są dostępne w Polsce od wielu lat, aktualnie zaś szybko rosnącą popularnością cieszą się waporyzatory. Choć mało kto o tym wie, połączenie waporyzatora z bongiem to świetne rozwiązanie. Poniżej dowiesz się, dlaczego filtracja wodna doskonale sprawdza się również w przypadku pary z waporyzatora, a także jakie typy fajek wodnych najlepiej sprawdzą się w tym celu.

Waporyzacja pociąga za sobą szereg korzyści, o których pisaliśmy już wielokrotnie. Zastąpienie spalania suszu odparowaniem z niego kannabinoidów to pomysł dobry z przynajmniej kilku powodów. Inhalacje są przyjemniejsze, smaczniejsze, bardziej oszczędne i przede wszystkim bez porównania zdrowsze od wdychania dymu. Masz już swój vaporizer przenośny i nie masz pojęcia, po co filtrować parę przez wodę? Chcesz się dowiedzieć? Czytajcie dalej!

Jakie korzyści zapewnia filtracja wodna?

Para z waporyzatora jest niemal całkowicie wolna od wszystkich niepożądanych substancji znajdujących się w klasycznym dymie. Nie zmienia to jednak faktu, że jest ona dość sucha i przy częstych, intensywnych inhalacjach może przesuszać gardło. Nie jest to istotny problem dla użytkowników okazjonalnych, jednak w przypadku osób korzystających z waporyzatora kilka razy dziennie (a więc większości użytkowników medycznych) przesuszenie śluzówki, które towarzyszy paleniu może prowadzić do podrażnień, objawiających się uczuciem „drapania” w gardle czy kaszlem.

Growshop Growbox
Growshop Growbox
Growshop Growbox
Growshop Growbox

Filtracja wodna, szczególnie jeśli użyjemy wody ciepłej, pozwala nawilżyć parę. Para będzie bez porównania mniej sucha, dzięki czemu nawet w przypadku bardzo intensywnych inhalacji nie będzie ona powodowała wysuszania dróg oddechowych. Przekłada się to na znacznie większy komfort inhalacji. Oprócz większej wilgotności pary, filtracja wodna zapewnia także jej dodatkowe schłodzenie. To również czyni inhalację przyjemniejszą, dodatkowo zaś osoba korzystająca z waporyzatora w ten sposób będzie w stanie wdychać większe ilości pary, co bezpośrednio przekłada się na silniejsze efekty towarzyszące waporyzacji.

Oprócz tego, filtracja wodna pozwala oczyścić parę również ze wszelkich pylistych zanieczyszczeń, takich jak drobinki suszu, które zostały poderwane przez mocniejszy wdech. W przypadku zastosowania filtra wodnego wszystkie tego typu zanieczyszczenia mechaniczne wylądują w wodzie i nie będą trafiać do ust użytkownika.

Bonga nadające się do waporyzacji

Tak jak w przypadku tradycyjnego palenia konstrukcja bonga będzie miała drugorzędne znaczenie, tak w przypadku waporyzatorów ma ona znaczenie pierwszorzędne – nie każde bongo będzie bowiem dało się połączyć z waporyzatorem. W tym celu nie nadadzą się wszystkie bonga, w których cybuch i rurka doprowadzająca dym pod wodę tworzą jedną całość – gdy wyjmiemy ten element i zastąpimy go adapterem waporyzatora (adapter to element umożliwiający połączenie urządzenia z bongiem) to wówczas para będzie przelatywać nad wodą zamiast się przez nią przefiltrować. Aby filtracja wodna w ogóle zachodziła, w takim przypadku konieczne byłoby dokupienie dodatkowej rurki, którą para dotrze pod wodę.

waporyzacja przez mighty wodne bongo vapefully

 

„Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zakupienie bonga kompatybilnego z waporyzacją, czyli takiego, w którym wyjmuje się sam cybuch, zaś szklana rurka doprowadzająca parę pod wodę jest zamontowana na stałe. W przypadku takiego bonga wystarczy zastąpić cybuch adapterem waporyzatora i gotowe.” – tłumaczy ekspert z zakresu waporyzacji, Ryszard Fazowski z firmy VapeFully.

 

 

 

Jeśli więc jesteśmy już posiadaczami waporyzatora i jest on regularnie w użytku to dokupienie nadającego się do waporyzacji bonga oraz adaptera do podłączenia do niego naszego urządzenia będzie z pewnością dobrym pomysłem. Szeroką gamę fajek wodnych przystosowanych do waporyzacji oraz adapterów ma w swojej ofercie właśnie sklep z vaporizerami VapeFully.

Najlepsze waporyzatory do użytku z bongiem

Praktycznie każdy waporyzator nadaje się do użytku z bongiem, jednak niektóre modele urządzeń sprawdzą się w tym celu lepiej od innych. Cechą, która ma największe znaczenie jest moc grzałki waporyzatora. Niska moc grzałki oznaczać będzie, że mocniejszy wdech spowoduje jej ochłodzenie, co będzie skutkować mniejszą ilością produkowanej pary – w takiej sytuacji użytkownik musi odczekać aż grzałka wróci do pierwotnej temperatury. A ponieważ wdechy przez bongo są zwykle mocniejsze niż bezpośrednio przez ustnik to stosowanie waporyzatora o niskiej mocy grzałki jest w przypadku filtracji wodnej dość mało praktyczne.

Najlepiej więc sprawdzą się vaporizery wyposażone w elementy grzewcze dużej mocy. Takie urządzenia to np. Mighty Vaporizer, Grasshopper,  DaVinci IQ Vaporizer, Arizer Solo 2 czy Boundless CFX. Urządzenia z mocną grzałką będą w stanie nadążyć z produkcją pary nawet w przypadku silnych i długich wdechów, czyli dokładnie takich jak te robione przez bongo.

W przypadku vaporizerów wyposażonych w elementy grzewcze mniejszej mocy filtracja wodna również będzie możliwa – jeśli zbyt mocny wdech nadmiernie schłodzi grzałkę to po prostu konieczne będzie odczekanie krótkiej chwili pomiędzy kolejnymi wdechami by grzałka wróciła do zadanej temperatury. Wówczas będziemy mogli kontynuować bulgotanie przez wodę.

waporyzacja przez wodne bongo arizer solo 2 vapefully

Czy warto filtrować parę przez wodę?

„Oczywiście, że tak! Filtracja wodna zapewnia szereg korzyści, które uczynią regularne inhalacje o wiele przyjemniejszymi i bardziej komfortowymi dla dróg oddechowych. Jeśli swojego waporyzatora i tak używamy przede wszystkim w domu to zdecydowanie dobrym pomysłem jest zwiększenie komfortu naszych inhalacji poprzez filtrację wodną.” – odpowiada Ryszard Fazowski z VapeFully.com/pl.

Tego typu inhalacje będą nie tylko przyjemniejsze i zapewnią większe ilości pary, ale przede wszystkim będą bardzo komfortowe, co ma duże znaczenie w przypadku użytkowników medycznych, najczęściej potrzebujących wykonywać inhalacje kilka razy w ciągu dnia. Choć więc połączenie waporyzatora z bongiem może wydawać się pomysłem dość egzotycznym, to świetnie się ono sprawdza.

Chcesz się dowiedzieć w jaki sposób ‚palić’ w domu aby nie poczuli sąsiedzi?
Oprócz tego, że waporyzacja jest jedną z najmniej inwazyjnych form przyjmowania marihuany, jest też najmniej wyczuwalną – poczytaj w jaki sposób zabić zapach marihuany tutaj

nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep