GanjaFarmer
GanjaFarmer
Ganja Farmer
GanjaFarmer

Waporyzatory butanowe od jakiegoś czasu zaczęły zdobywać dużą popularność. Czym wyróżniają się  od modeli elektronicznych i który z nich wybrać w zależności od Waszych potrzeb – dowiecie się w poniższym artykule.

Pierwsze waporyzatory można było zakupić w wersji elektrycznej lub elektronicznej. Tego typu modele czerpią energię za pośrednictwem kabla zasilającego wpiętego do gniazdka lub z wbudowanego akumulatora, który można wielokrotnie ładować. Po 2010 roku zaczęło pojawiać się coraz więcej waporyzatorów butanowych. Nie wykorzystują one energii elektrycznej – zamiast tego ogrzewają susz roślinny dzięki ciepłu powstałemu podczas spalania butanu. Zarówno urządzenia elektroniczne, jak i butanowe posiadają swoje wady i zalety. Przyjrzyjmy się najważniejszym z nich.

Runda 1. Łatwość użycia i dyskrecja

Waporyzatory elektroniczne są zdecydowanie łatwiejsze w obsłudze i do inhalacji wystarczy nam jedna ręka. Po wciśnięciu przycisku wystarczy poczekać na odpowiednią temperaturę i rozpocząć wdechy. Jak podkreśla ekspert Ryszard Fazowski ze specjalistycznego sklepu VapeFully, „nie ma też ryzyka przegrzania czy przypalenia materiału roślinnego – niemal wszystkie vaporizery są wyposażone w cyfrową stabilizację temperatury, dzięki której temperatura będzie utrzymywana na zadanym przez użytkownika poziomie. Wyjątkiem są zabawki udające vaporizery, jak np. Snoop Dogg G Pen – w przypadku tego modelu (i jemu podobnych) przypalenie materiału jest nie tylko możliwe, ale wręcz nieuniknione.”

Modele butanowe wymagają od użytkownika ogrzania przy pomocy palnika butanowego samego vaporizera lub powietrza ogrzewającego susz, wnikającego do wnętrza. Jest więc do tego potrzeba większej uwagi, użycia obu rąk i wprawy, dzięki której nie przypalimy materiału. Pod tym względem, zwłaszcza dla niewprawionych miłośników waporyzacji, urządzenia elektroniczne są wygodniejsze i łatwiejsze w obsłudze.
Waporyzator butanowy Sticky BrickNiewątpliwym atutem waporyzatorów „na prąd” jest ich dyskrecja. Inhalacje nimi przypominają na pierwszy rzut oka korzystanie z e-papierosów, choć w rzeczywistości nie mają one nic wspólnego z tymi urządzeniami. Dużo większą uwagę będziecie przyciągać waporyzatorem butanowym. Konieczność operowania źródłem płomienia sprawia, że zdecydowanie lepiej sprawdza się on w sytuacjach bardziej kameralnych i w ustronnych miejscach.

Growshop Growbox
Growshop Growbox
Growshop Growbox
Growshop Growbox

Runda 2. Moc i jakość pary

Po pierwszym punkcie dla waporyzatorów elektronicznych przychodzi czas na ich nokaut dokonany przez butanowych kuzynów. Praktycznie żaden elektroniczny sprzęt nie jest w stanie dorównać takiej gęstości oraz ilości pary i stopniowi nasycenia jej substancjami aktywnymi. Dlatego jeśli nie zależy Wam na dyskrecji i poręczności, odpowiednim wyborem będzie vaporizer butanowy.

Różnica w mocy i jakości pary wywodzi się odmiennej temperatury. Dzięki osiąganiu wyższych temperatur, waporyzatory butanowe są w stanie odparować dużo większe ilości substancji aktywnych oraz wyprodukować więcej intensywnej pary. Tutaj możemy polecić np. Sticky Brick Original Vaporizer, któremu żaden waporyzator elektroniczny nigdy nie dorówna.

Większość waporyzatorów butanowych zapewnia najwyższej jakości smak pary, jednak należy pamiętać, że droższe urządzenia z grupy elektronicznej przy współczesnej technologii mogą również funkcjonować na tym polu bez żadnych kompleksów. Jak zawsze pojawiają się wyjątki – butanowy Sicky Brick Original zawsze w tej kategorii będzie równie dobry co najwyśmienitsze modele elektroniczne, natomiast XVape Fog Vaporizer, choć niedrogi i wykorzystujący prądu, zapewni smak pary lepszy niż niektóre urządzenia butanowe.Waporyzator XvapeFog - dobry niedrogi waporyzator

Należy pamiętać, że w przypadku waporyzatorów butanowych bardzo wiele zależy od sprawnego użytkowania: o parametrach decydujesz sam w zależności od tego jak operujesz palnikiem. Warto więc dowiedzieć się na ten temat jak najwięcej, jeśli to właśnie na produkcji wysokiej jakości pary Ci chodzi.

Runda 3. Wydajność

W kategorii wydajność triumfują znów waporyzatory butanowe. Wystarczy już zaledwie 0,1-0,15 g suszu aby móc cieszyć się pełnowartościową inhalacją a to dlatego, że wyższa temperatura waporyzacji zapewnia efektywniejszą ekstrakcję substancji aktywnych zawartych w suszu. „Jeśli naszym priorytetem jest maksymalna ekstrakcja i oszczędność materiału, wówczas modele butanowe będą najlepszym rozwiązaniem. Przykładowo, VapCap M 2019 Vaporizer do inhalacji zużywa poniżej 0,1 g. To prawdziwy mistrz oszczędności.” – podkreśla cytowany wcześniej specjalista z www.VapeFully.pl.Waporyzator VapCap M 2019 - niesamowicie wydajny i tani waporyzator

Wybierz swojego zwycięzcę – podsumowanie

W zależności od tego, co jest dla Ciebie najważniejsze w trakcie waporyzacji, możesz znaleźć model idealny dla siebie. Jeśli lubisz urządzenia, które są łatwe w obsłudze i z których można korzystać wszędzie to waporyzatory elektroniczne Cię nie zawiodą. Natomiast jeśli na pierwszym miejscu stawiasz oszczędność materiału oraz skuteczność wydobywania substancji aktywnych w trakcie inhalacji, wtedy bez zastanowienia sięgaj po vaporizer butanowy. Większe wyczucie i zdobycie wprawy wynagrodzą najlepsze wrażenia jakie można wynieść z inhalacji.

Jeśli chcielibyście zobaczyć modele zarówno elektroniczne, jak i butanowe a dodatkowo dowiedzieć się o nich jeszcze więcej, także o poszczególnych modelach, odsyłamy Was do strony sklepu z ziołami CBD i vaporizerami VapeFully. Znajdziecie tam wszystko co potrzebne jest do waporyzacji, w także szeroki wybór ziół do waporyzacji. Możecie także bezpłatnie skorzystać z pomocy sztabu specjalistów, którzy o waporyzacji wiedzą wszystko i zaprezentują wszystkie modele, także vaporizer premium.

Powyższy artykuł przygotowaliśmy wspólnie z firmą Vapefully – liderem na rynku waporyzatorów w Polsce. Kupując bezpośrednio z linków w artykule wspierasz rozwój naszego portalu Cannabis News. Dziękujemy Ci za to!

 

 

nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep