USA: Politycy walczący o legalizację zioła chcą zakazać alkoholu

0
USA: Politycy walczący o legalizację zioła chcą zakazać alkoholu
cannabisland

Vermont: Stagnacja w sprawie legalizacji marihuany doprowadziła dwójkę polityków do wysunięcia nowej propozycji: jeśli zero zioła, to też zero alkoholu. Postępowi kongresmeni złożyli odpowiednie dokumenty wnoszące o zakaz sprzedaży alkoholu w Vermont.

Chris Pearson
Chris Pearson

“Zakaz sprzedaży alkoholu wydaje się śmiesznym pomysłem. Ale jeśli się zastanowić, ta sama logika tyczy się zakazu sprzedaży marihuany”, twierdzi pomysłodawca akcji Chris Pearson. To sposób, by przekonać ludzi o niskiej szkodliwości zioła – z pewnością niższej niż w przypadku alkoholu. Politycy podparli swoją propozycję wieloma statystykami, które mówią m.in., że marihuana zwiększa ryzyko wypadku samochodowego ze skutkiem śmiertelnym o 83%, podczas gdy alkohol aż o 575%!

Podoba ci się? Polub nas

Wartość czarnego rynku marihuany w samym Vermont szacuje się na 200 mln $ – legalizacja byłaby prawdziwym zbawieniem dla gospodarki stanu. Szczególnie, że Vermont jest producentem specjałów żywnościowych typu salsa czy piwo – wzbogacenie oferty o żywność marihuanową byłoby strzałem w dziesiątkę. Zyskaliby też młodzi, którzy kupując zioło nielegalnie na ulicy często mają kontakt również z twardymi narkotykami – wszystkim, co diler spróbuje im sprzedać.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Projekt trafił do Kongresu gdzie czeka na głosowanie.

Źródło: Dave Gram, The Cannabist