cannabisland

Tajlandia zalegalizowała marihuanę medyczną. Jest to pierwszy kraj z tego regionu, który zdecydował się na taki krok. Decyzję nazwano prezentem noworocznym dla Tajlandczyków.

Marihuana była stosowana w Tajlandii jako tradycyjny lek, dopóki nie została zakazana w latach 30. XX wieku.

W ubiegły wtorek Tajlandzki parlament głosował za zmianą ustawy antynarkotykowej z 1979 r.

Nowelizacja wejdzie w życie, gdy zostanie opublikowana w rządowej gazecie – podał Bangkok Bangkok Post.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

„To noworoczny prezent od Narodowego Zgromadzenia Ustawodawczego dla rządu i Tajlandczyków”, powiedział przewodniczący komisji, podczas wystąpienia w telewizji, Somchai Sawangkarn.

Co będzie dozwolone?

Mimo, że rekreacyjne używanie konopi indyjskich będzie nadal niedozwolone, pacjenci będą mogli swobodnie korzystać z marihuany.

Chodzy będą mogli posiadać określone ilości niezbędne do celów leczniczych. Wymagana będzie recepta lub odpowiedni certyfikat.

Licencje na produkcję i sprzedaż produktu będą ściśle kontrolowane.Tajlandia jako pierwszy kraj Azji południowej, legalizuje marihuanę medyczną

Obrót o 180 stopni.

Na całym świecie kraje rozpatrują ponownie swoje prawa narkotykowe dotyczące marihuany.

Kanada, Urugwaj oraz część stanów w USA, zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych. Jednak Azja Południowo-Wschodnia znana jest z bardzo surowych kar za posiadanie marihuany i innych substancji psychoaktywnych.

Na początku tego roku mężczyzna w Malezji otrzymał wyrok śmierci za sprzedaż oleju z konopi indyjskich o czym pisaliśmy tutaj.

Na Bali obywatel UK został skazany na 15 lat więzienia za posiadanie oleju RSO, który służył mu jako lek.

Jeden z odcinków WeedWeek mówił o pięciu krajach z najbardziej surowym prawem narkotykowym. Wiele z nich należą do Azji południowej. Tajlandia jest pierwszych krajem z tego regionu, który zdecydował się na legalizację marihuany medycznej.

Źródło: ”bbc”