“Syntetyczna marihuana” to mit!

1
sztuczne zioło
GanjaFarmer
GanjaFarmer
Ganja Farmer
GanjaFarmer

Spice, K2, K4, Black Mamba, Bombay Blue – to substancje, które mylnie nazywa się “syntetyczną marihuaną”. Błędną nazwę stosują media, niektórzy naukowcy i ośrodki przeciwdziałania narkomanii, by przybliżyć ludziom tę tajemniczą, niebezpieczną substancję, która z marihuaną nie ma absolutnie nic wspólnego!

Skąd wzięła się nazwa tej niebezpiecznej substancji? Z powodu „syntetycznych” chemikaliów, którymi opryskuje się ziołowy susz, a które mają w założeniu przypominać działanie niektórych kannabinoidów. Jednak nawet „syntetyczne THC” prowokuje cały szereg doznań, których nigdy nie uświadczymy paląc marihuanę!

spice marihuana

Growshop Growbox
Growshop Growbox
Growshop Growbox
Growshop Growbox

Tetrahydrokannabidiol (THC) to organiczny składnik konopi, który w sposób naturalny reaguje z receptorami w naszym mózgu.  Syntetyczny THC, zbudowany z chemicznych składników takich jak JWH-018, JWH-073 czy HU-210 może co prawda też pobudzać receptory, ale w sposób całkowicie sztuczny.

Syntetyki są toksyczne, można je przedawkować i mogą przyczynić się do śmierci – czy to z zatrucia organizmu czy poprzez konsekwencje nieskrępowanego uczucia „haju”, który każe nastolatkom wyskakiwać z okien. W samych Stanach w tym roku odnotowano 15 przypadków śmierci po ich zażyciu. Dla przypomnienia – nie odnotowano żadnego przypadku śmiertelnego wśród palących marihuanę. By przedawkować potrzeba by wypalić towaru o łącznej masie dwukrotnie przekraczającej wagę naszego ciała w przeciągu kilku minut!

Podoba ci się? Polub nas

Dlaczego te niebezpieczne substancje są więc tak popularne? Po co używa się syntetyków? Niestety po to, by obejść prawne regulacje, które wciąż w większości krajów zabraniają użycia marihuany. W USA, w większości stanów nie można kupić suszu marihuany, ale to co, nazywa się „syntetyczną marihuaną” z powodzeniem dostaniemy na każdej stacji benzynowej.

Przypatrzcie się dobrze jak wygląda prawdziwa marihuana a jak jej toksyczny, niebezpieczny odpowiednik. Nie bierzcie świństwa!

Prawdziwa marihuana:

prawdziwe zioło

Syntetyczna marihuana:

syntetyczne zioło

Źródło: Kyle Jaeger, attn.com

nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep

1 KOMENTARZ

Comments are closed.