GanjaFarmer
GanjaFarmer
Ganja Farmer
GanjaFarmer

Na początku lat 80-tych wyjechała z dzieckiem do Szwecji, gdzie założyła firmę produkująca odżywki. Po wstąpieniu Polski do Unii, wróciła do kraju a swoja działalnosć poszerzyła o produkcję konopi.

Choć mowa tutaj o konopiach przemysłowych, które z używka nie mają nic wspólnego, jedna z biznesmenek twierdzi, “że trochę mają, bo zawierają odrobinę THC. Ale są to śladowe ilości, poniżej 0,2 proc., więc żadnych narkotycznych efektów się nie uzyska – uśmiecha się Zofia Vahlberg. Wraz ze wspólniczką Krystyną Bojek prowadzą w podkieleckiej Bilczy firmę Olimax, zajmującą się przerobem konopi.

– To jedyna roślina, która tak wiele z siebie daje. Nie ma nawet najmniejszego źdźbła z konopi, które nie miałoby zastosowania. Można wykorzystać praktycznie każdą jej część – od łodyg, przez liście, nasiona i kwiaty. Można z nich robić papier, łatwiej i taniej niż z drewna. Na świecie robi się z nich komponenty do produkcji samochodów – powiedziała Pani Vahlberg w rozmowie z INN:Poland.

Growshop Growbox
Growshop Growbox
Growshop Growbox
Growshop Growbox

Kiedyś konopie rosły wszędzie.

Wiedza na temat uprawy, początkowo była niewielka – O konopiach też wiedziałam niewiele, bardziej pamiętałam, że kiedyś rosły na każdej miedzy, że kiedyś ludzie mieli ogromną wiedzę na temat ich działania, wiedzieli, że one chronią, bronią i żywią. Jako dziecko pamiętam, że rosły wszędzie. A potem przepadły i wieść o nich zaginęła – wspomina pani Vahlberg.

Dziś ich firma Olimax produkuje odżywki dla roślin oraz zajmuje się przeróbka konopi. Uprawa tych roślin nie jest, jednak, łatwa. Nie chodzi tu już o samą uprawę, a o pozwolenia – Konopie podlegają pod ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii, więc nie każdy może je sobie zasiać.

Według Pani Vahlberg konopie powinny rosnąć wszędzie:
– One w ciągu swojego krótkiej egzystencji, 90 – 100 dni, redukują od 2,5 raza do 4 razy więcej dwutlenku węgla, niż 60-letni las. Oczyszczają gleby z metali ciężkich i toksyn. To jest coś nieprawdopodobnego.

Konopie to przyszłość

Polski rynek konopny jest stosunkowo niewielki, ale jest w ciągłym rozwoju. Musimy zdać sobie sprawę, iż jest wiele gałęzi przemysłu, którym rozpowszechnienie konopi nie jest na rękę. Mimo to nie można przejść obojętnie obok aktualnych, światowych trendów w tym temacie.

– Konopie są na pewno opłacalnym biznesem, dla wszystkich – dla rolników, dla firm, które kontraktują i przetwarzają rośliny. Obserwując trendy i patrząc na to, co się dzieje w USA czy Kanadzie, ale i Niemczech czy Francji, widać, że zapotrzebowanie na produkty z konopi rośnie lawinowo. To bardzo przyszłościowy biznes – podsumowuje szefowa Olimaksu.

Źródło: ”http://innpoland.pl/”

Poczytaj o pierwszym samochodzie z konopi firmy FORD tutaj

 

nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep