grow shop, sklep ogrodniczy, uprawa roslin
grow shop, sklep ogrodniczy, uprawa roslin
grow shop, sklep ogrodniczy, uprawa roslin
grow shop, sklep ogrodniczy, uprawa roslin

Większość szeregowych policjantów jest przeciwna karaniu za posiadanie niewielkiej ilości narkotyków, a część z nich przyznała się nawet, że zdarza im się zapalić – tak wynika z wewnętrznego badania, przeprowadzonego wśród policjantów przez CBOS, na zlecenie Komendy Głównej Policji i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Opinia publiczna miała nigdy tych wyników nie poznać. Stało się jednak inaczej.

policja marihuana

Aż 79% policjantów na pytanie „Czy twoim zdaniem powinno się karać za posiadanie niewielkiej ilości narkotyków na własny użytek?” odpowiedziało „raczej nie” (38,%) lub „zdecydowanie nie” (41%). Za karaniem opowiedziało się jedynie 12% mundurowych – opcję „raczej tak” zakreśliło 3% badanych, a „zdecydowanie tak” wybrało 9%. Ponadto 9% odpowiedziało „nie mam zdania”.

nasiona marihuany outdoor, sklep internetowy
nasiona marihuany outdoor, sklep internetowy
nasiona marihuany outdoor, sklep internetowy
nasiona marihuany outdoor, sklep internetowy

policja marihuana

Jeszcze ciekawszy rezultat przyniosło konkretne pytanie o gandzię. Aż 42% policjantów przyznało, że w przeciągu ostatniego roku zdarzyło im się palić marihuanę. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że mowa o substancji nielegalnej i możliwych konsekwencjach, jakie mogą ponieść. Trudno oszacować jak wielu policjantów-jaraczy gandzi po prostu się nie przyznało do tego co robi (warto może dodać, że od alkoholu – wg tego samego badania – nie stroni 97% mundurowych). Niestety pytanie nie precyzowało czy są to regularni palacze, czy tylko „okazjonalni”.

Badanie zostało przeprowadzone wśród tzw. „krawężników”, czyli policjantów patrolujących ulice, a ich łączny służbowy staż nie mógł przekraczać 3 lat. Czyżby więc postawa wobec trawki i innych nielegalnych narkotyków była przejawem zmiany pokoleniowej? Jedno jest pewne – młodym mundurowym ewidentnie nie podoba się tzw. „paragraf statystyczny”, czyli artykuł 62. ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (dokładnie omówiliśmy go tutaj).

Badanie CBOS zostało przeprowadzone w dniach 17, 18 lutego 2017 r. na reprezentatywnej 3000-osobowej grupie policjantów z całej Polski. Ankiety były wypełniane anonimowo i – jak czytamy w omówieniu – miały na celu poznanie tego, jak funkcjonariusze spędzają czas po służbie i jakie są ich poglądy w kwestiach społeczno-obyczajowych (oprócz używek pytano np. także o ulubione formy spędzania wolnego czasu, rolę rodziny w ich życiu, etc.).

policja marihuana

Wynik ankiety otrzymaliśmy anonimowo na naszą skrzynkę wczoraj późnym wieczorem. W celu ich weryfikacji od razu rano zwróciliśmy się do MSWiA i KGP o odniesienie się do nich. W podpisanej przez sekretarza stanu, Jarosława Zielińskiego poinformowano nas, że ministerstwo do sprawy wycieku odniesie się na specjalnej konferencji prasowej, w poniedziałek o 11.00. Natomiast Rzecznik Prasowy KGP mł. insp. Mariusz Ciarka w krótkiej rozmowie telefonicznej nie krył niezadowolenia: „Z pewnością będziemy musieli wyciągnąć wnioski. Za wcześnie jednak, żeby rozmawiać o jakichś konkretnych decyzjach. (…) Źle się stało, że opinia publiczna w taki sposób dowiedziała się o tych rezultatach” – stwierdził.

policja marihuana

Poprosiliśmy też o komentarz znanego eksperta i byłego policjanta – Jerzego Dziewulskiego: „Współczuję ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi. Będzie się musiał teraz gęsto tłumaczyć pani premier i panu prezesowi. W każdym razie te dane, to dla wielu szok. Skądinąd wiem, że te pytania nie były przypadkowe – komendanci od jakiegoś czasu regularnie skarżą się przełożonym, że mają problem z egzekwowaniem od swoich podwładnych, by łapali na mieście dzieciaków ze skrętem. W niektórych miastach są całe jednostki, które bojkotują słynny „paragraf statystyczny”. Teraz już wiemy skąd to się bierze. To ważna zmiana pokoleniowa” – zauważa nasz rozmówca.

Vaporizer Premium - VapeFully
Vaporizer Premium - VapeFully
Vaporizer Premium - VapeFully
Vaporizer Premium - VapeFully
GanjaFarmer
GanjaFarmer
Ganja Farmer
GanjaFarmer
PODZIEL SIĘ
Dziennikarz Cannabis News. Za sobą kilka dużych/małych redakcji i sporo ghostwritingu. Cenię media, którym chodzi o jakąś ideę, a nie tylko o kliki. Prywatnie miłośnik dobrej literatury, morza i Orientu. Napisz do mnie.
  • Bogdan Rink

    A skąd mam wiedzieć, że to nie jest primaaprilisowy żart?