23 krzewy konopi indyjskich, gotowe do palenia zioło i amfetaminę przejęli jeleniogórscy policjanci. W sumie ok. kilograma substancji psychoaktywnych należało do 32 latka. Ich wartość funkcjonariusze wycenili na 57 tysięcy zł.

Policjanci uzyskali informację, że najprawdopodobniej w jednym z budynków na terenie miasta, na poddaszu zorganizowana została uprawa marihuany. W efekcie kryminalni ujawnili i zabezpieczyli 23 krzewy konopi indyjskich znajdujących się w różnych fazach wzrostu, blisko 0,5 kg marihuany oraz amfetaminę, co potwierdziło prowadzenie nielegalnej uprawy.

Plantacja znajdowała się w specjalnie przygotowanym do tego pomieszczeniu, wyposażonym w  profesjonalne urządzenia między innymi sterujące ogrzewaniem, oświetleniem i wentylacją. Łącznie na rynek nie trafi blisko 1 kg narkotyków o wartości czarnorynkowej około 57 tysięcy złotych. Funkcjonariusze ustalili, że 32-latek rozprowadzał zioło wśród swoich kolegów.

32 latek trafił do aresztu. Za uprawę konopi indyjskich i posiadanie substancji psychoaktywnych grozi mu nawet do 10 lat za kratkami.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Źródło: https://dolnoslaska.policja.gov.pl/