GanjaFarmer

W ostatnich czasach można bardzo wiele przeczytać, tudzież usłyszeć, na temat właściwości leczniczych marihuany- pomocna okazuje się być przy leczeniu zespołu Tourrete’a, padaczki, zespołu ADHD, cukrzycy, zespołu jelita drażliwego, choroby Alzheimera, czy – jak ostatnio można było przeczytać na naszym portalu – stwardnienia rozsianego (czytaj: list anonimowej pacjentki leczącej stwardnienie rozsiane marihuaną ). Okazuje się jednak, że jednym z największych odkryć współczesnej medycyny może okazać się… leczenie nowotworu  za pomocą właśnie marihuany.

Czasopismo naukowe „Anticancer Research” opublikowało wyniki badań, które częściowo sfinansowane zostały ze środków GW Pharmaceuticals, która to zajmuje się już produkcją leku otrzymanego z konopi w celu niesienia pomocy osobom chorym na SM (stwardnienie rozsiane).

Podoba ci się? Polub nas

Obiektem badań przeprowadzonych przez dr Wai Liu było sześć różnych kanabinoidów nie posiadających psychoaktywnych właściwości (związki pochodzące z marihuany, które nie dają pacjentowi uczucia bycia na „haju”- w przeciwieństwie do THC). Co się okazało, kanabinoidy spowodowały drastyczny spadek żywotności komórek i jednocześnie spowodowały zahamowanie na wszystkich etapach cyklu komórkowego.  Jest to piękne odkrycie biorąc pod uwagę fakt, iż tylko w tym roku białaczka pozbawi życia około 23 720 osób.

Growshop Growbox
Growshop Growbox
Growshop Growbox
Growshop Growbox

marihuana medyczna

Nie jest to jednak pierwsze przeprowadzone badanie pod tym kątem. Już w 2012 roku naukowcy z California Medical Center w San Francisco wysunęli wnioski świadczące o wspaniałych właściwościach CBD, jakimi jest powstrzymanie przerzutów w niektórych agresywnych odmianach nowotworu. Jak podkreślił jednak Wai Liu, trzeba pamiętać o najważniejszym- mało prawdopodobnym jest aby palenie marihuany mogło przynieść takie same skutki w leczeniu raka.

Źródło: http://healthland.time.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here