cannabisland

Około jedna trzecia kobiet w USA używa marihuany przed seksem. Kobiety, które przyznają się do jej używania czerpią więcej przyjemności z seksu oraz osiągają lepsze orgazmy. Czy marihuana poprawia jakość życia seksualnego kobiet?

Wraz z rosnącą liczbą stanów dopuszczających rekreacyjne i medyczne używanie marihuany, rośnie liczba dorosłych spożywających konopie. Jak podaje Reuters, uważa się, iż marihuana działa na receptory kannabinoidowe w mózgu biorące udział w “czynnościach seksualnych”. Niestety, nadal istnieje niewiele badań potwierdzających wpływ marihuany na życie seksualne. Tym bardziej, badanie, które opiszemy, jest szczególnie ekscytujące.

Naukowcy przebadali 373 pacjentki w klinice położniczej i ginekologicznej w akademickim centrum medycznym w Saint Louis w stanie Missouri. 127 zgłosiło używanie marihuany przed seksem, czyli 34% badanych kobiet..

Więcej zioła, lepszy orgazm.

Kobiety, które stosowały marihuanę przed seksem, dwa razy częściej przyznawały się do “zadowalających” orgazmów, aniżeli kobiety marihuany nie używające – mówi przeprowadzona ankieta. Kobiety spożywające marihuanę regularnie, doznawały “satysfakcjonujących” orgazmów, dwa razy częściej niż użytkownicy okazjonalni.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

„Nowością w tym badaniu jest fakt, że marihuana może byc określana jako “przydatna do seksu. „Zazwyczaj badane leki, są badane pod kątem ryzyka dla życia seksualnego. Myślę, że ten artykuł oznacza, że ​​czasy się zmieniają” – powiedział Joseph Palamar, naukowiec z NYU Langone Medical Center w Nowym Jorku, który w badania zaangażowany nie był.


Regularne palenie marihuany może poprawić jakość życia seksualnego.

Marihuana a jakość seksu.

Naukowcy z Saint Louis University School of Medicine pod przewodnictwem  dr Becky Lynn skupili się na związku między marihuaną a satysfakcją kobiet z życia seksualnego, popędem seksualnym, jakością i ilością orgazmów, nawilżenia organów płciowych oraz bólu podczas stosunku.  

52% badanych kobiet (197) w ogóle nie używało marihuany. Kolejne 49 kobiet (13%), używało konopi indyjskich, ale nie uprawiało seksu.

Kobiety, które spożywały marihuanę przed seksem, zdawały się odczuwać zwiększoną wilgotność organów oraz zmniejszony ból podczas stosunku w porównaniu do kobiet nie używających marihuany.

W porównaniu do okazjonalnych użytkowników marihuany, kobiety używające zioła regularnie, zgłaszały lepsze “nawilżenie” i zwiększoną przyjemność z życia seksualnego. Niestety w obydwu przypadkach różnice w wynikach były zbyt małe aby całkowicie wykluczyć przypadkowość wyników.

Jedno badanie to za mało.

Poza małą grupą badanych kobiet, kolejnym minusem badania jest to, że nie był to kontrolowany eksperyment, mający na celu udowodnienie bezpośredniego wpływu marihuany na zdrowie seksualne. Nie było również sprecyzowane, czy kobiety paliły marihuanę czy spożywały ją w innej formie oraz czy marihuana była jedyną substancją jaką stosowały.

seks po trawie
Nadal brakuje badań sprawdzających pozytywny wpływ marihuany na życie seksualne.

Większość badanych kobiet było białych, w związkach małżeńskich lub w związkach, dlatego nie możemy tutaj mówić o pełnym przekroju całej płci. A skoro przy płci jesteśmy, w pytaniach odnośnie życia seksualnego nie pytano o płeć partnera, co utrudnia określenie, na jakie konkretne aktywności marihuana mogła mieć wpływ. I

„Potrzebnych jest o wiele więcej badań, ponieważ niewiele z nich koncentrowało się na pozytywnym zależnościach między marihuaną a seksem” – dodał Palamar.

źródło: Reuters.uk