GanjaFarmer
GanjaFarmer
Ganja Farmer
GanjaFarmer

W Wierzychowicach i Sarnowie na Kujawach znajdują się niezwykłe grobowce sprzed 5,5 tys. lat. Badanie szczątków wykazało, że prawdopodobnie stosowano wtedy konopie indyjskie zamiast narkozy podczas operacji.

Kamienne budowle w tym regionie zaczęto wznosić w pierwszej połowie IV wieku przed naszą erą. Piramidy kujawskie, bo tak nazywają je archeolodzy, powstały z głazów o różnej wielkości. Nie są wysokie, mierzą do 5 metrów, ale długie – najdłuższe mają nawet 150 metrów.

W piramidach z kolei znajdują się kamienne komory, w których chowano ludzkie zwłoki. Wiadomo, że nie mieli więcej niż 160 cm wzrostu, a najstarsi dożywali 60 lat.

Growshop Growbox
Growshop Growbox
Growshop Growbox
Growshop Growbox

Najciekawsze jest jednak to, co jeszcze udało się odkryć naukowcom. Ówcześni ludzie doskonale znali się na medycynie. Dwie z odkrytych czaszek mają ślady trepanacji. Co ciekawe, rany są ewidentnie zagojone, pacjenci więc, nie dość, że przeżyli zabieg, musieli jeszcze przez dłuższy czas żyć.

W jaki sposób udawało się przeprowadzić trepanację czaszki 5,5 tys. lat temu? W ziemi odkryto nasiona konopi indyjskich. Jest wielce prawdopodobne, że do odurzania pacjentów używano wtedy dymu z palonych liści marihuany.

Źródło: pomorska.pl

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox