Konopie dobre na alkoholizm, stres, wady wzroku

0
konopie dobre w walce z alkoholem
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana
Medyczna Marihuana

W świetle coraz to nowych odkryć potwierdzających lecznicze właściwości konopi możemy spokojnie zaryzykować twierdzenie, że prędzej czy później marihuana będzie traktowana jako pełnoprawny lek. Wraz z rozwojem badań dowiadujemy się coraz więcej o pozytywnym wpływie konopi na nasze zdrowie i samopoczucie. Oto trzy dobroczynne skutki stosowania marihuany medycznej, które powoli możemy dodać do listy korzyści wynikających z zastosowania konopi w medycynie.

  1. Konopie a alkoholizm

Okazuje się, że konopie skradają serca miłośnikom alkoholu. Naukowcy starają się odpowiedzieć na pytanie: czy niezdrowy nawyk nadużywania alkoholu możemy zastąpić paleniem zioła? Wyniki ankiety opublikowanej przez czasopismo Alcohol and Alcoholism wskazują, że konopie faktycznie wydają się być realnym substytutem alkoholu. Przy tym marihuana jest bezpieczniejsza i mniej uzależniająca niż inne środki, które testowano pod kątem zastąpienia uzależnionym alkoholu. Dodatkowo, 65% respondentów przyznało, że znacznie ogranicza alkohol od czasu, gdy zaczęli palić zioło.

  1. Konopie a stres

Nie trzeba być Sherlockiem, by odkryć, że konopie pomagają rozładować stres. Ciężej jednak stwierdzić, czemu. Według najnowszych badań, uaktywnianie układu endokannabinoidowego cofa skutki zapalenia, będącego efektem nadmiernego stresu. Odkrycie to ma wkrótce pomóc w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych (do tych należą np. choroba Parkinsona czy stwardnienie rozsiane) i zaburzeń neuropsychiatrycznych.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
  1. Konopie a wady wzroku

Nie, konopie to nie zaczerwienione, suche oczy. Hiszpańscy naukowcy przekonują o ich leczniczych właściwościach. Ich badania mają związek z retinopatią barwnikową – chorobą genetyczną, w której stopniowa utrata komórek siatkówki prowadzi do utraty wzroku. Jak się okazuje, THC może spowalniać proces zaniku tych komórek. Eksperymenty na szczurach pokazały, iż zwierzęta leczone THC zachowywały o 40% więcej fotoreceptorów od tych nieleczonych! Jako że konopie już z powodzeniem stosuje się przy leczeniu wad wzroku, np. jaskry, przyszłość zastosowania konopi w okulistyce wydaje się świetlana.

 

Źródło: Bailey Rahn, Leafly

Promocja
Promocja
Promocja
Promocja