Klasyka gatunku czyli AK 47

0
Jest niezawodna, skuteczna i silnie rażąca jak klasyczny, rosyjski karabin AK 47. To kultowa i jedna z najbardziej popularnych odmian marihuany. Znana chyba wszystkim palaczom zioła. W artykule dowiecie się jakie jest jej pochodzenie, kto ją stworzył, jak również jakie ma właściwości.
GanjaFarmer
Jest niezawodna, skuteczna i silnie rażąca jak klasyczny, rosyjski karabin AK 47. To kultowa i jedna z najbardziej popularnych odmian marihuany. Znana chyba wszystkim palaczom zioła. W artykule dowiecie się jakie jest jej pochodzenie, kto ją stworzył, jak również jakie ma właściwości.

Jak powstała AK 47?

Początki AK 47 to 1992 rok – już wówczas odmiana została wyróżniona wieloma nagrodami. Stworzył ją holenderski breeder Serious Seeds. Jest hybrydą o przewadze genów sativa, a dokładnie krzyżówką czterech odmian: Thailand, Afghani, Mexican i Columbian.

W momencie, gdy Serious Seeds stworzył AK47 inne banki nasion zaczęły ją kopiować. Odmiana zdobyła do dzisiaj 27 nagród i jest tak popularna, że zna ją chyba każdy palacz konopi indyjskich na świecie.

Moc i siła rażenia

Jak już wspominaliśmy AK 47 niczym klasyczny karabin maszynowy charakteryzuje się siłą rażenia. Nazywa się ją odmianą „jednobuchową”, bo już po jednym buchu odczuwa się jej silnie działanie i efekty.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

AK 47 ma 20 % zawartość THC, co pod koniec lat 90 było najwyższą zawartością na tle innych odmian marihuany. W tej chwili na rynku jest wiele propozycji z większą zawartością THC, jednak mimo wszystko część z nich mocą nie dorównuje AK 47.

Rekreacyjnie i leczniczo

Odmiana jest optymalna zarówno dla tych, którzy palą marihuanę rekreacyjnie, jak również osób wykorzystujących ją do leczenia. Ci pierwsi mogą liczyć na efekt radości, euforii i relaksu, a dodatkowo idealny środek na odstresowanie się.

Z kolei pacjenci stosujący marihuanę w obliczu bezsenności, mdłości, problemów z apetytem przy anoreksji i bólach mogą liczyć na prozdrowotne efekty AK 47. Jednak ze względu na przewagę sativy w tej odmianie należy palić nie więcej niż od 2 do 3 buchów, bo większe ilości mogą przy leczeniu wywołać odwrotne efekty.

U niedoświadczonych użytkowników może wywoływać lęki, szczególnie w większych dawkach, dlatego zalecamy z nią nie przesadzać, przynajmniej na początku przygody.

Smak, aromat i uprawa AK 47

AK 47 ma zbliżony zapach do odmiany Skunk z nutami drzewa sandałowego i sosny. Delikatne nuty cytrusowe są z kolei bardziej wyczuwalne w jej smaku niż w zapachu. Jest po prostu smaczna, oczywiście jeśli będzie odpowiednio uprawiana i suszona.

Kultowa odmiana marihuany jest prosta w uprawie i jak najbardziej wskazana dla początkujących growerów. Nie oznacza to, że można ją tylko posadzić, a potem zebrać obfite plony.

Zaletą AK 47 jest krótki okres kwitnienia od 50 – 60 dni w uprawach indoor. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że jej rośliny wydają bardzo intensywny zapach. Dlatego zalecane przy uprawie jest wykorzystanie odpowiedniego systemu wentylacji i dobrego filtra węglowego. Przy zapewnieniu roślinom odpowiednich warunków można zebrać 500 g/m kw.

AK 47 niekoniecznie nadaje się do upraw outdoor, jeśli się już jednak zdecydujemy na sadzenie jej w warunkach naturalnych to warto wybrać autokwitnącą odmianę Auto AK. Powstało zresztą wiele odmian AK 47 – między innymi Pure AK , AK48, AK420, czy Royal AK.