Kalifornia: 17 ton marihuany w superdługim tunelu!

0
marihuana z etykietami piwa
GanjaFarmer
GanjaFarmer
GanjaFarmer
GanjaFarmer

Około 17 ton marihuany przechwyciła amerykańska policja po odkryciu tunelu, który według ich relacji, był jednym z największych tuneli służących do przemytu narkotyków, jaki kiedykolwiek odkryto na meksykańsko-amerykańskiej granicy. Towar zapakowany był w paczki opatrzone logo Capitain America, napoju Sprite i piwa Bud Light, które stanowiły kod pozwalający rozpoznać właścicieli zioła.

Policjanci wpadli na trop przemytników po tym, jak patrol autostrady zatrzymał do kontroli ciężarówkę wyładowaną ziołem o łącznej wadze prawie trzech ton. Ciężarówka chwilę przed zdarzeniem opuściła jeden z magazynów, gdzie składowano towar, a zapach wewnątrz samochodu nie pozostawiał funkcjonariuszom wiele wątpliwości. Dwójka pasażerów została natychmiast aresztowana i grozi im kara dożywotniego więzienia, jeśli udowodni się im udział w przemycie i handlu narkotykami.

W efekcie odkryto tunel o długości ok. 350 metrów(!), o umocnionych ścianach, oświetlony i wentylowany, rozciągał się między magazynami w San Diego i Tijuanie. To jeden z około 70 tuneli do przemytu narkotyków, jakie odkryto na amerykańskich granicach od 2008 roku. W wyniku zaostrzonej kontroli na lądzie, to właśnie podziemne tunele stają się najczęstszą drogą przemytu narkotyków. Kalifornijska gleba, przypominająca raczej glinę niż twardą ziemię, sprzyja budowaniu takich struktur. Rozsiane po okolicach San Diego magazyny stanowią dobrą kryjówkę dla przemytników. Handlarze uciekają się też do transportu wodnego przy użyciu drewnianych łódek lub powietrznego, z użyciem maleńkich niskolatających samolotów przypominających motolotnie.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Podziemny tunel o wymiarach 120 x 90 cm jest jednym z najważniejszych odkryć do tej pory, ze względu na ilość przechwyconego towaru. Z uwagi na jego precyzyjną budowę władze stanowe wierzą, że w akcję wmieszany jest któryś z głównych meksykańskich karteli narkotykowych. Podejrzewa się, że ze sprawą ma związek kartel Sinaloa, na czele z najbardziej poszukiwanym narkotykowym guru w kraju, Joaquin ‚El Chapo’ Guzmanem. Informacji tej jak dotąd nie potwierdzono.

Źródło: Daily Mail