GanjaFarmer
GanjaFarmer
Ganja Farmer
GanjaFarmer

Każdy amator waporyzacji wie, jak ważna jest wysoka jakość suszu przeznaczonego do inhalacji. Jak zadbać o zioła, aby nie straciły swoich drogocennych właściwości? Sprawdźmy!

Na samym początku przybliżmy sobie w jakiej formie przechowywać zioła, aby nie utracić ich aromatu. Mimo tego, że Twój vaporizer wymaga zmielenia ziół, warto przechowywać je w takiej postaci, w jakiej je kupiliśmy. Susz roślinny powinien być przez nas zmielony przed samym przystąpieniem do waporyzacji. To trochę analogicznie jak z pieprzem – najbardziej aromatyczny będzie wówczas, gdy zostanie zmielony tuż przed trafieniem na talerz. Wcześniejsze zmielenie suszu powoduje utratę wartościowych olejków eterycznych. Ponadto, zmielony susz jest bardziej narażony na działanie powietrza, promieniowania UV i szybciej traci smak i aromat. Przyjrzyjmy się teraz możliwym metodom przechowywania suszu.

Torebki bawełniane lub papierowe to najgorszy sposób!

Growshop Growbox
Growshop Growbox
Growshop Growbox
Growshop Growbox

To jedne z najgorszych możliwych rozwiązań. Do naszych ziół mogą dostać się np. mole, które pojawią się niepostrzeżenie. Ponadto, susz jest w tym przypadku narażony na zmienne warunki otoczenia, np. wilgoć lub przesuszenie. Taka sytuacja może nawet doprowadzić do spleśnienia naszego materiału roślinnego – tego zdecydowanie chcielibyśmy uniknąć!

Torebki foliowe mogą być szkodliwe!

Przechowywanie suszu w woreczkach foliowych jest właściwie znane każdemu. To bardzo wygodny sposób przechowywania ziół, ponieważ takie torebki zajmują bardzo mało miejsca. Niestety, używając torebek foliowych narażamy nasze zioła na działanie promieni słonecznych, co wpływa negatywnie na właściwości naszych ziół. Ponadto, folie z których są wykonane torebki niejednokrotnie są szkodliwe dla zdrowia lub mogą wchodzić w reakcję z suszem.

Ze słoikami ostrożnie!

Słoiki to często praktykowany sposób na przechowywanie ziół, który zachowuje ich aromat. Najlepiej jeśli słoik ma gumową uszczelkę – wtedy mamy pewność, że wilgoć nie dostanie się do wewnątrz. Dodatkowo, słoik skutecznie odizoluje nasze zioła od owadów. Zdecydowanym minusem jest ich wykonanie ze szkła – słoiki łatwo stłuc. Wtedy susz, który był przechowywany w takim słoiku raczej nie będzie się już nadawał do użycia. Drobinki szkła w suszu mogą być bardzo niebezpieczne!party vac vapefully przechowywanie marihuany zioła

Pojemniki bezzapachowe – praktyczne rozwiązanie

Bezzapachowy pojemnik na zioła to praktyczne akcesorium jeśli chcemy cieszyć się świeżością ziół jak najdłużej. Dzięki pojemnikom przechowywanie oraz przenoszenie ziół jest wyjątkowo łatwe. Ponadto, zioła dłużej pozostają świeże – zachowują smak oraz aromat. Dodatkowym atutem jest również fakt, że specjalistyczne pojemniki są wykonane z materiału bezpiecznego dla zdrowia. Ponadto, materiał ten nie przepuszcza zapachu oraz nie wchodzi w interakcje z suszem. W porównaniu do szkła zaletą będzie również brak obawy o stłuczenie pojemnika.

„Szeroki wybór pojemników o różnej wielkości umożliwia zarówno przechowywanie większej ilości ziół w domu, jak i mniejszych porcji do codziennej waporyzacji. Przykładowo, pojemnik typu PartyVac będzie idealny do schowania w kieszeni. Jego opływowy kształt sprawia, że nawet nie odczujesz, że masz go ze sobą. Wewnętrzna część pojemnika jest ukształtowana na wzór złożonej kartki – dzięki temu z łatwością napełnisz swój vaporizer przenośny suszem.” – wyjaśnia ekspert z zakresu waporyzacji, Ryszard Fazowski z firmy VapeFully.

Fum Box – najwyższy poziom przechowywania ziół!

Fum Box’y służą do przechowywania ziół w optymalnych dla nich warunkach. Są w całości produkowane w Hiszpanii z najwyższej jakości szlachetnego drewna okume. Dzięki Fum Box’om możliwe jest przechowywanie ziół w określonej wilgotności. Zbyt wysoka wilgotność może prowadzić do spleśnienia materiału roślinnego, zaś zbyt niska spowoduje utratę aromatu i smaku oraz kruszenie się suszu. Połączenie szczelnego zamknięcia oraz drewna okume, które doskonale zatrzymuje wilgoć sprawia, że mamy do czynienia z przechowywaniem ziół w najlepszych możliwych dla nich warunkach.Fum Box mini pojemnik do przechowywania ziół vapefully

„Dodatkowo, każdy Fum Box posiada specjalne siteczko o drobnych oczkach – mają one zaledwie 135 mikronów! Przechowując susz, np. susz CBD, na takim siteczku oddzielimy pyłek bogaty w substancje aktywne od większych fragmentów suszu. Przemyślanym elementem pudełka jest również wysuwana akrylowa tacka, z której bez problemu zbierzemy zgromadzony pyłek roślinny.” – dodaje ekspert z VapeFully.com/pl.

Różne wielkości Fum Box’ów umożliwiają ich stosowanie w zależności od naszych preferencji. Najmniejsze pudełeczko – Fum Box Mini zmieści się w kieszeni, a jego pojemność z pewnością wystarczy na cały dzień waporyzacji.

Większy pojemnik na szusz – Fum Box Small – umożliwia przechowywanie do 50-60g suszu. fum box vapefully przechowywanie marihuany ziołaWarto również dodać, że specjalna przegródka dołączona do zestawu umożliwia przedzielenie tacki, a więc przechowywanie razem dwóch odmian suszu bez ich zmieszania. Ponadto, higrometr, czyli miernik wilgotności pozwala na dostosowanie odpowiedniej wilgotności w pudełku. Za pomocą nasączonych wodą gąbek możemy zwiększyć wilgotność w pudełku gdy nasze zioła są zbyt suche.

Największe pudełko – Fum Box Large umożliwia przechowywanie aż do 120g suszu. Pojemność tego Fum Box‘a powinna wystarczyć dla najbardziej wymagających miłośników waporyzacji. W tym pojemniku możemy przechowywać aż 4 rodzaje suszu bez mieszania ich ze sobą. Ponadto, ten model również jest zaopatrzony w miernik wilgotności, aby utrzymać aromat ziół jak najdłużej.fum box vapefully przechowywanie marihuany zioła

Przechowywanie ziół – rób to jak najlepiej!

Przechowywanie ziół jest niezwykle istotne jeśli chodzi o wrażenia płynące z waporyzacji. Źle przechowywany susz utraci swoje dobroczynne związki i po prostu się zmarnuje. Najlepszym sposobem przechowywania ziół jest Fum Box, który umożliwia zapewnienie ziołom optymalnej wilgotności. Sklep z waporyzatorami VapeFully oferuje szeroki wybór pojemników do przechowywania ziół, dostosowanych do konkretnych potrzeb. Ponadto, waporyzatory czy produkty oferowane przez CBD sklep VapeFully są zawsze sprawdzone i najwyższej jakości – jeśli interesujesz się waporyzacją bądź szukasz porad odnośnie sprzętu koniecznie tam zajrzyj!

nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep