Jak palić? Najlepsze sposoby palenia zioła

3
sposoby na palenie trawy
GanjaFarmer
GanjaFarmer
Ganja Farmer
GanjaFarmer

Każdy niemal sklep z gadżetami dla palaczy może poszczycić się szerokim wyborem akcesoriów, które mają uprzyjemnić nam dymka. Jak w setkach sposobów palenia ma odnaleźć się nowicjusz?

Oto nasz niezbędnik palacza – przewodnik po najlepszych sposobach jarania.

jointy

Growshop Growbox
Growshop Growbox
Growshop Growbox
Growshop Growbox

 

 1. Joint

Marihuanowy papieros to odwieczny ulubieniec wśród miłośników zioła. Wystarczy rozdrobnić zioło, zawinąć je w bletki tworząc konopne papierosy i palić.

Zalety:

 • łatwo kontrolować ilość spalanego zioła i idealnie sprawdza się przy paleniu w grupie.
 • jeden joint dziennie przez 20 lat nie powoduje żadnych efektów ubocznych czy podwyższonego ryzyka ciężkich chorób, dowiedli naukowcy.

Wady:

 • mało dyskretne rozwiązanie. Mimo, że joint wyglądem przypomina papieros dość ciężko ukryć jego charakterystyczny zapach.
 • diabeł tkwi… w papierkach. Potraktowane wybielaczem czy innymi chemikaliami mogą podrażnić płuca.

vaporizer

 

 1. Waporyzator

Waporyzatory zyskują ostatnio na popularności. Są różne – od dyskretnych o kształcie długopisu przez eleganckie i kompaktowe typu Pax 2, po wyjątkowe produkty typu Volcano Vaporizer, który podgrzewa materiał i wypełnia dołączony balon czystym THC.

Zalety:

 • małe i bezzapachowe waporyzatory są bardzo dyskretne
 • w zależności od tego, jaki materiał stanowi wsad – susz, olejki czy koncentraty – czyszczenie i ponowne napełnianie urządzenia może być dziecinnie proste
 • najbezpieczniejsza forma palenia zioła. Wdychamy to w zasadzie czyste THC wolne od wszelkich toksyn

Wady:

 • Dobry waporyzator to wydatek średnio pomiędzy 300 a 1000 zł. To drogo, szczególnie gdy porównać z ceną bletek. Te można dostać za ok. 40 zł za 150 sztuk. Jednak jeśli palisz dużo i często warto zainwestować w taki sprzęt.

Polecamy zakup vaporizera w zaprzyjaźnionym autoryzowanym sklepie www.VapeFully.com/pl. Dzięki legalnym zakupom będziesz miał pewność, że w przypadku awarii waporyzatora Twoja gwarancja będzie respektowana, a obsługa profesjonalna.

bongo

 

 1. Bongo

To kolejny klasyk, który przywołuje obrazki z lat 60 i 70-tych. Bongo to podłużny, szklany przedmiot po części wypełniony wodą. Podobnie jak wapory zatory, kolory i kształty bongo mogą być przeróżne. Jak z niego palić? Zmielony susz umieszczamy cybuchu – miseczce  przyczepionej do tuby, która z kolei sięga aż do wody na dnie. Podgrzewamy miseczkę, odczepiamy ją i wdychamy przez otwór u góry – w ten sposób dym, który trafia do naszych płuc jest filtrowany przez wodę.

Podoba ci się? Polub nas

Zalety:

 • wielu twierdzi, że zioło palone za pomocą bongo uderza do głowy szubko i mocno
 • dym jest chłodniejszy i wchodzi gładko, łatwiej niż w w przypadku jointa czy fifki

Wady:

 • filtracja przez wodę eliminuje również więcej THC, pozostawiając za to więcej toksyn – ok. 30% więcej niż joint.
 • mimo, że na rynku jest wysyp tanich bongo, porządny sprzęt może kosztować całkiem sporo. Droższe bongo zrobione są z grubszego szkła, ale i tak ostrożnie – jeden niewłaściwy ruch i możemy go zbierać z ziemi.

szklana fajka do trawy

 

 1. Lufka/fajka

Lufki to popularne i subtelne szklane przyrządy do palenia o różnych rozmiarach i kształtach. Wystarczy nabić cybuch rozdrobnionym suszem, podpalić i palić ciągnąć z drugiej strony cienkiej szklanej fifki.

Zalety:

 • lufki są tanie, solidne i małe

Wady:

 • oczywiście zależy to od wielkości cybucha, ale przeważnie lufki nie nadają się by palić z większą grupą znajomych

jedzenie z trawą

 

 1. Żywność z dodatkiem marihuany

Może konopne babeczki nie są ci obce, ale czy próbowałeś konopnych żelków, pizzy czy wina? Entuzjaści konopi i dobrej kuchni ostatnimi czasy prześcigają się w potrawach z dodatkiem marihuany. Produkcja takich wyrobów sprowadza się w uproszczeniu do wydobycia pożądanych składników z konopi i aromatyzowania nimi masła czy oleju, często jako niemający psychoaktywnego działania zamiennik do każdego przepisu.

Zalety:

 • skoro konopne jedzenie przechodzi przez układ trawienny, ryzyko związane z chorobami płuc jest zerowe
 • produkty z dodatkiem marihuany albo nie różnią się w smaku od swoich ‘zwykłych’ odpowiedników albo są smaczniejsze – po prostu idealne dla tych, którzy po prostu nie przepadają za paleniem
 • dobra opcja dla tych, którzy korzystają z marihuany tylko do celów medycznych – z konopi można z powodzeniem wydobyć CBD i podawać w formie żelowych kapsułek

Wady:

 • kupując taką żywność należy zawsze zwracać uwagę na etykietę. Jedno konopne ciasteczko może zawierać 1 albo nawet 8 dawek! Co prawda nikt jeszcze nie umarł z przedawkowania marihuany, ale niedoświadczony eksperymentator może mieć po takim ciastku niezłą jazdę…

To najpopularniejsze sposoby zioła. Oczywiście opcji jest jeszcze wiele: blanty (marihuanowe papierosy skręcone z liścia), bubblery, dubbing… Nasza rada? Spróbujcie wszystkiego i wybierzcie swojego ulubieńca!

Źródło: Kyle Jaeger, attn.com

nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep

3 KOMENTARZE

  • No też POLECAM 🙂 Pale od 3 lat średnio 9 wiader dziennie(3 klucze:)) Żadnych efetów ubczynych nie zauważam, wręcz przeciwnie :)Tylko nie palić syfu 🙂

 1. e tam wiadro… heroiny spróbujcie. Jak dla mnie wiadro to juz ćpuństwo. Mj pali sie dla relaksu a nie po to aby za^ebac łeb.

Comments are closed.