IV Dni Konopi w Kurozwękach!

Już na początku września (9-11.09) w Kurozwękach, w województwie świętokrzyskim, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie w pełni poświęcone konopiom. IV edycja Dni Konopi w Kurozwękach to 3 dni niepowtarzalnych wydarzeń związanych z tą rośliną. Jak co roku wydarzenie przyciąga nie tylko sympatyków cannabis, ale także grono specjalistów, lekarzy i przedsiębiorców, niezależnych ekspertów i osób chorych zainteresowanych terapią bazującą na marihuanie.

Na kilka dni Kurozwęki staną się polską stolicą konopi – oprócz wysłuchania merytorycznych wykładów uczestniczy wydarzenia będą mogli wziąć udział w praktycznych warsztatach i skorzystać z innych atrakcji przewidzianych na ten czas. Tegoroczna edycja wydarzenia skupia się na medycznych i przemysłowych aspektach konopi.

growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox
growshop, growbox

Na terenie Pałacu w Kurozwękach na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji:

  • Konopne stoiska, a w nich: produkty spożywcze, lecznicze, kosmetyki, ubrania oraz wiele więcej;
  • Warsztaty eko-budownictwa w technologi Hempcrete (beton konopny) przeprowadzone przez Podlaskie Konopie;
  • Warsztaty kulinarne z Małgorzatą Szakułą, autorką książki ,,Konopie w kuchni’’;
  • Warsztaty wytwarzania czopków konopnych używanych podczas wspomagania leczenia chorób takich jak np. padaczka lekooporna;
  • Prezentacja i pokaz koszenia pola konopi specjalnym kombajnem firmy Hemp Flax przystosowanym wyłącznie do tej rośliny;
  • Labirynt edukacyjny w polu konopi przemysłowej.

dni_konopi4

dni_konopi2

dni_konopi3W trakcie trzydniowego wydarzenia odbędzie się także wiele merytorycznych wykładów na temat konopi i marihuany przeprowadzonych przez wybitnych gości nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Wśród występujących znajdują się najbardziej rozpoznawalne w Polsce osoby związane z medyczną marihuaną takie jak dr Marek Bachański z warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka, Dorota i Marek Gudaniec z Fundacji Krok po Kroku, profesor Jerzy Vetulani, Piotr Jastrzębski z Podlaskich Konopi, Ewa Gryt, inżynier Przemysław Brzyski, prawnik Krzysztof Grabowski, Małgorzata Szakuła czy Paulina Janowicz. Nie zabraknie także ekipy Włókniści.pl, która, tak samo jak Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, przybliży słuchaczom zagadnienia dotyczące konopi przemysłowych. Zagraniczni goście to między innymi przedstawiciele firmy produkującej najbardziej znany ekstrakt konopny Charlotte’s Web – CW Botanicals (USA, Colorado), przedstawiciele firmy Hemp Flax (Holandia), czy Tikun Olam (Izrael) – jednej z największch i najlepszych firm na świecie zajmującej się produkcją wysokiej jakości medycznej marihuany. Pełna lista prelegentów wraz z tematem wystąpienia dostępna na stronie organizatora.

dni_konopi_4

Koniecznie zobaczcie także wideo-relację z ubiegłorocznej edycji!

Bilety na tegoroczną edycję dostępne do 31 sierpnia w przedsprzedaży w cenie 50 zł. Uwaga! Ilość biletów na wykłady ograniczona do 100 sztuk!!! Na miejscu możliwość zakupu wejściówki na teren eventu w cenie 10zł, jednak bez wstępu do sali wykładowej. Zakupu można dokonać on-line na oficjalnej stronie organizatora.

Do zobaczenia!