GanjaFarmer
GanjaFarmer
Ganja Farmer
GanjaFarmer

Dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z waporyzacją? Zastanawiasz się, czy jest coś, o czym koniecznie powinieneś wiedzieć? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótki poradnik o rzeczach, których powinieneś unikać. Dla osób, które mają już pewne doświadczenie w wapowaniu, mogą one być oczywiste. Lepiej jednak upewnić się, że nie popełniasz błędów typowych dla początkujących. 

 

Unikaj waporyzatorów bez możliwości kontroli temperatury

Dobry waporyzator powinien spełniać kilka warunków, aby można było uznać, że rzeczywiście jest… dobry. Jednym z nich jest możliwość kontroli temperatury – to bardzo ważne, dlatego pod żadnym pozorem nie kupuj sprzętu, który nie posiada takiej opcji. W wielu modelach możesz samodzielnie ustawiać temperaturę – albo z dokładnością do jednego stopnia Celsjusza, albo wybierając jedną z kilku dostępnych opcji. Trzystopniowa regulacja to minimum, jeśli chcesz waporyzować zioła. Niektóre spośród nich wymagają niższej temperatury – jeśli więc zależy Ci na ich waporyzacji, wybierz waporyzator oferujący odpowiednią skalę temperatur. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku koncentratu CBD – tutaj temperatury muszą być wyższe, aby waporyzacja była efektywna. Co istotne, przy wielu rodzajach suszu czy ziołach znajdziesz informację na temat zalecanej temperatury. Jeśli Twój waporyzator nie będzie miał możliwości jej regulowania, ominie Cię cała przyjemność płynąca z waporyzacji, a Twój organizm nie otrzyma tak dużej dawki składników aktywnych.   4 rzeczy, których należy unikać, będąc początkującym w świecie waporyzacji 

Growshop Growbox
Growshop Growbox
Growshop Growbox
Growshop Growbox

Zadbaj o wilgotność swoich ziół

Waporyzowane zioła powinny mieć określoną wilgotność, aby waporyzacja zachodziła w sposób prawidłowy. Jeśli zioła będą nieco wilgotne, wówczas początkowo nie będą dawały widocznej pary – w pierwszej kolejności parować będzie para wodna, nie substancje aktywne. Im bardziej suche będą Twoje zioła, tym więcej widocznej pary uzyskasz już na początku inhalacji, jednak nadmierne przesuszenie ziół może spowodować osłabienie ich aromatu i mniej gładką parę. Najlepiej więc zadbaj o to, aby zioła były przechowywane w odpowiedni sposób – najlepiej w specjalnych pojemnikach, wraz z saszetkami Boveda, które zapewnią idealny poziom wilgotności. Dzięki temu zioła do waporyzacji dłużej zachowają swoje właściwości, a Ty będziesz mógł cieszyć się ich wspaniałym aromatem.

Waporyzator to nie e-papieros!

Wiele osób, które dopiero dowiadują się, na czym polega waporyzacja ziół, myli ją z e-papierosami lub nawet z tradycyjnym paleniem. To podstawowy błąd, którego należy unikać. Różnica jest naprawdę ogromna. Przede wszystkim waporyzatory umożliwiają wytwarzanie pary, która jest bardzo bogata w substancje aktywne, a przy tym nie zawiera szkodliwych substancji – w przeciwieństwie do dymu pochodzącego ze spalania. W procesie spalania powstaje wiele toksycznych substancji, które działają drażniąco na układ oddechowy. Dodatkowo, na skutek wysokiej temperatury, dochodzi do utraty cennych składników aktywnych zawartych w ziołach, przez co metoda ta jest o wiele mniej efektywna niż waporyzacja. Podobnie jest z e-papierosami – nie mają one nic wspólnego z waporyzacją. Wręcz przeciwnie – szanujący się fan waporyzacji z pewnością nie będzie zbyt chętny do sięgnięcia po e-papierosa. W e-papierosach używa się płynnych liquidów często wątpliwej jakości. Sporo mówi się też o negatywnym wpływie e-papierosów na zdrowie. Nie pomyl się więc dokonując zakupu urządzenia, ponieważ tylko waporyzator umożliwi waporyzację Twoich ulubionych ziół.

 Uważaj na wykorzystanie suszu

Nadmierna, zbyt długa eksploatacja dawki suszu może doprowadzić do wdychania bardzo suchej pary o umiarkowanie przyjemnym smaku. Z kolei opróżniając komorę zbyt wcześnie nie wykorzystamy w pełni jej zawartości. Osoby początkujące mogą mieć z tym spory problem, ponieważ takiej osobie trudno stwierdzić, kiedy porcja suszu w waporyzatorze wymaga wymiany. Z czasem jednak nabierzesz doświadczenia i po prostu poczujesz, kiedy nadejdzie pora wymiany zużytego suszu na świeży. Możesz rozpoznać to po jego aromacie, smaku oraz ilości vaporu. Oczywiście nie ma tutaj jednej dobrej odpowiedzi – czas wapowania czy ilość zaciągnięć zależy od rodzaju suszu, używanego waporyzatora, temperatury, sposobu podgrzewania czy jego ilości w komorze na susz.  4 rzeczy, których należy unikać, będąc początkującym w świecie waporyzacji

Waporyzacja to czysta przyjemność

Waporyzacja bije rekordy popularności na całym świecie, również w Polsce. To rewelacyjny sposób na wieczorny relaks czy na zapewnienie sobie dobrej energii w ciągu dnia. Wystarczy wybrać ulubione zioła i można cieszyć się ich właściwościami bez końca – i bez obaw o zdrowie, ponieważ waporyzacja jest bardzo przyjazna dla organizmu. Z czasem, kiedy nabierzesz doświadczenia, możesz zdecydować się na waporyzator stacjonarny.

 „Początek przygody z waporyzacją może być nieco trudny – trzeba przeprowadzić kilka inhalacji, aby nauczyć się poprawnie obsługiwać urządzenie czy obchodzić się z ziołami. Na szczęście waporyzacja jest na tyle nieskomplikowana, że nie powinna przysporzyć zbyt wielu trudności. Po kilku dniach każdy może poczuć się o wiele bardziej pewnie i czerpać z waporyzacji to, co najlepsze” – komentuje Ryszard Fazowski, ekspert sklepu z waporyzatorami VapeFully.pl.

nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep
nasiona marihuany outdoor - Sklep